Warszawa: Miodowa nowym salonem miasta?

Warszawski Zarząd Dróg Miejskich w tegoroczne wakacje planuje przebudowę ulicy Miodowej w Warszawie. Znajdująca się w sąsiedztwie Starego Miasta ulica może w przyszłości przypominać Krakowskie Przedmieście.

Przebudowa ulicy Miodowej to historia, która trwa od kilku lat. Ostatnie zmiany skończyły się na wyrównaniu asfaltu oraz płyt chodnikowych. Jednak nie jest to koniec zmian – między innymi na bazie przeprowadzonych konsultacji społecznych ulica może stać się kolejnym prestiżowym “salonem miasta”. Przygotowywana jest właśnie dokumentacja projektowa, na której opracowanie w styczniu ogłoszono przetarg. Ulica ma mieć około 6 metrów szerokości i wykonana być z kamiennych płyt. Podobnie jak w przypadku Krakowskiego Przedmieście, z ulicy Miodowej nie znikną autobusy komunikacji miejskiej, co stawia pytanie o wytrzymałość nawierzchni. W ciągu ulicy Miodowej obowiązywać ma strefa tempo 30.

Ulica Miodowa w Warszawie | fot. Adrian Grycuk | lic. CC-BY-SA 3.0

W ostatnich dniach poznaliśmy również inne plany remontowe Zarządu Dróg Miejskich w stolicy. Piesi oraz rowerzyści będą mogli pokonać skrzyżowanie Wisłostrady oraz ulicy Chełmskiej w poziomie jezdni. Latem otwarta zostać ma kładka dla rowerzystów w ciągu mostu Łazienkowskiego. Być może zwężona zostanie również aleja Jana Pawła II na odcinku między Dworcem Centralnym oraz Rondem ONZ, a przy Dworcu Centralnym pojawią się kolejne przejścia dla pieszych.