Krakowska Ogólnopolska Konferencja Naukowa Transportu – 21-22.04.2016r

Zakład Systemów Komunikacyjnych Politechniki Krakowskiej im. T. Kościuszki oraz działające przy nim Koło Naukowe Systemów Komunikacyjnych (www.knsk.org) organizuje w dniach 21-22 kwietnia 2016 roku w Krakowie trzecią edycję Krakowskiej Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Transportu „Kokonat”.

kokonat

Celem Konferencji jest integracja ambitnych studentów i doktorantów kierunków związanych z transportem z całej Polski. Tak, jak podczas poprzednich dwóch edycji, chcemy stworzyć miejsce gdzie młodzi transportowcy mają szanse się zaprezentować, nawiązać kontakty, poznać ciekawych ludzi, zbudować grupy projektowe i badawcze, znaleźć inspiracje do dalszych prac. Podczas pierwszej edycji wygłoszonych zostało dwadzieścia referatów, zaś w zeszłym roku podczas konferencji zaprezentowało się dwudziestu dwóch prelegentów. Oprócz tego corocznie na uczestników konferencji czekają wystąpienia zaproszonych gości. Podczas obu edycji „Kokonatu” udało nam się zainteresować środowiska naukowe z całej Polski. Uczelnie z Gdańska, Poznania, Warszawy, Kielc, Katowic, Bydgoszczy, Wrocławia, Krakowa były reprezentowane przez młodych adeptów transportu. Poruszyliśmy tematy planowania, zarządzania, inżynierii, bezpieczeństwa, nowych technologii, kolei, urbanistyki i gospodarki przestrzennej, przestrzeni miejskiej, prawa, symulacji, itp. Krótkie podsumowanie poprzednich edycji znajduje się na stronie www.knsk.org, zakładka: KOKONAT.

Nad jakością naukową prac czuwa doświadczony komitet naukowy, a o studencką atmosferę dba Koło Naukowe Systemów Komunikacyjnych zrzeszające kilkudziesięciu młodych transportowców.

Będzie nam miło gościć Państwa 21-22 kwietnia w Krakowie. Na abstrakty (100-200 słów) oczekujemy do 31 stycznia br. – formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie www.kokonat.knsk.org. Tam znajdą Państwo także więcej informacji o konferencji w komunikacie nr 2. Zapraszamy również do śledzenia fanpage’a KNSK na Facebooku – facebook.com/knsk.pk.

Warto dodać, że Koło Naukowe Systemów Komunikacyjnych to prężnie działające koło naukowe. Z końcem 2015 roku spot promujący koło (https://www.youtube.com/watch?v=O2yMLdt2-8c) zajął II miejsce w konkursie Parlamentu Studentów RP na najlepszy spot promujący koło naukowe. KNSK angażuje się także w wiele innych ważnych wydarzeń – z początkiem stycznia we współpracy z Zakładem Systemów Komunikacyjnych i Komitetem Organizacyjnym Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 odbyły się “Warsztaty ŚDM”, których celem było wypracowanie koncepcji obsługi transportowej podczas ŚDM. Pełniejsza relacja z warsztatów znajduje się na oficjalnym profilu ŚDM na YouTubie (https://www.youtube.com/watch?v=jNSKm1C-Ahg).

Program konferencji dostępny tutaj.

To wydarzenie znajduje się także w naszym kalendarzu.