Jakie będzie Pole Mokotowskie? Ruszają konsultacje

Urząd Miasta Stołecznego Warszawy rozpoczyna konsultacje społeczne dotyczące przyszłości Pola Mokotowskiego.

Konsultacje składać się będą z trzech etapów. Pierwszy z nich już trwa i prowadzony jest przez psychologów środowiskowych. Mają oni przedstawić diagnozę funkcjonowania parku, która pokaże co się dzieje w poszczególnych fragmentach i jak są one postrzegane przez użytkowników.

PoleMokotowskie

Drugi etap będzie miał na celu rozmowę na temat Pola, zaproponowanie działań i funkcji pełnionych na jego obszarze. Początek nastąpi już w najbliższą niedzielę, 14 czerwca 2015 – będzie to „Dzień Otwarty”. Przed gmachem Biblioteki Narodowej odbędą się dwa 90-minutowe spotkania. Pierwsze między 15:00 a 16:30 dotyczyć będzie roli miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego w kształtowaniu przestrzeni publicznych. Po półgodzinnej przerwie (17:00–18:30) zaproszeni goście rozmawiać będą o trendach w projektowaniu przestrzeni publicznych terenów parkowych. W spotkaniach uczestniczyć będzie po czterech ekspertów. Podczas pierwszego panelu wypowiedzą się: Krzysztof Domaradzki, autor miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Pola Mokotowskiego, Renata Giedych z Katedry Architektury Krajobrazu SGGW, Michał Leszczyński oraz Krzysztof Ślebioda z Pracowni Zrównoważonego Rozwoju. W drugim spotkaniu uczestniczyć będą: Barbara Szulczewska i Elżbieta Sokołowska-Myjak z Katedry Architektury Krajobrazu SGGW, a także Marzena Suchocka i Paweł Pstrokoński lub Przemysław Wolski z SGGW. Spotkania moderowane będą przez dr Andrzeja Kassenberga, prezesa Instytutu na rzecz Ekorozwoju. Zgromadzeni mieszkańcy będą mieli możliwość zadania im pytań.

Mieszkańcy miasta swoje propozycje i uwagi zgłaszać będą mogli również drogą elektroniczną. Ponadto w drugim etapie odbędą się warsztaty kreatywne. Pierwsze z trzech takich wydarzeń zaplanowano na 20 czerwca. Dzień później w parku spotkać będzie można mobilny terenowy punkt konsultacyjny.

Trzecim etapem będą warsztaty projektowe we wrześniu i październiku.

Konsultacje prowadzone są przez UM st. Warszawy, przy wsparciu Biblioteki Narodowej, Programu Pierwszego Polskiego Radia oraz Klubu Gaja.

Pole Mokotowskie