Jak szybko i sprawnie rozeznać ograniczenia terenu, czyli geoportal dla architektów i urbanistów

Wstępne wyobrażenia klienta odnośnie projektu urbanistycznego, a faktyczne możliwości jego realizacji są często rozbieżne. Niejednokrotnie ograniczenia stawia sama lokalizacja nieruchomości.

Właściciele działek bywają nieświadomi tych ograniczeń. Oddając w ręce urbanistów stworzenie projektu nie sprawdzają np. form ochrony przyrody, czy teren jest podmokły lub część działki leży na terenie osuwiskowym, nie wspominając o tak oczywistej rzeczy jaką jest Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego. O ile też w samym planie można poprawić wiele, to z pewnością nie będziemy mieć wpływu na sąsiednie nieruchomości, a je także musimy brać pod uwagę.

Wielowymiarowa diagnoza działki w 5 minut

Projektant, który chce dobrze zarządzać czasem swojej pracy, powinien więc odpowiedzieć sobie na pytania: które informacje o nieruchomości są dla mnie najważniejsze? Z ilu sprawdzonych źródeł je pozyskuję? Ile czasu poświęcam na diagnozę działki? Czy zawsze mam czas, żeby przygotować dla klienta dokument z diagnozą terenu w przystępnej dla niego formie?

Wyobraź teraz sobie miejsce, w którym są zebrane informacje o każdej działce w Polsce – wszystkie, jakich potrzebujesz. Dane te są pobierane z rządowych i samorządowych źródeł. Aktualizowane na bieżąco. Masz do nich dostęp 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Możesz je uzyskać online – siedząc za biurkiem. Wskazujesz tylko działkę, która Cię interesuje, wybierasz, które informacje o niej chcesz pobrać i… już po 5 minutach dostajesz dokument w formie przejrzystego raportu. Proste, prawda?

Informacje, do których będziesz mieć szybki dostęp

Takie właśnie możliwości dają Raporty o terenie OnGeo. Na stronie ongeo.pl/raporty można dokonać diagnozy każdej działki w Polsce. OnGeo posiada bowiem największą zharmonizowaną bazę danych przestrzennych w Polsce. Rozpoczynając generowanie raportu już po 5 minutach otrzymasz dokument, w którym znajdziesz informacje o:

  • położeniu terenu,
  • fizjografii terenu,
  • infrastrukturze technicznej,
  • ograniczeniach formalnoprawnych,
  • zagrożeniach i uciążliwościach,
  • nasłonecznieniu,
  • otoczeniu i obiektach użyteczności publicznej.

Wszystkie dane są zaprezentowane w postaci konkretnych liczb oraz czytelnych map.

Zobacz przykładowy raport

Kraków przykładowy raport 

Jak bezpłatnie wygenerować Raport o terenie?

Jeśli pracujesz w branży projektowej to przydatnym narzędziem dla Ciebie może być raport o terenie OnGeo dla dowolnie wybranej przez siebie działki w Polsce. Właściciel serwisu szuka do współpracy architektów i urbanistów, którzy zdecydują się przetestować jego produkt. Wygenerowanie raportu w ramach testów jest całkowicie bezpłatne i niezobowiązujące. Firma OnGeo w zamian oczekuje jedynie opinii dotyczącej produktu. Aby wziąć udział w testach wystarczy wysłać maila o treści “konto testowe dla architektów i urbanistów” na adres: [email protected]. Akcja jest ograniczona czasowo.

Zdecyduj, czego potrzebujesz

Możesz pomyśleć: ok, ale ile to mnie będzie później kosztować? Standardowa cena jednego modułu zaczyna się od 22 zł. Sam decydujesz, co kupujesz i płacisz tylko za te informacje, które są Ci potrzebne. Architekci i urbaniści mogą skorzystać także z możliwości stałej współpracy biznesowej, która zakłada dużo korzystniejsze ceny.