Zieleń w mieście to nie tylko skwery i parki! Opowieści o nietypowym wprowadzaniu roślinności pochodzą jeszcze z czasów starożytnych. Słyszeliście o słynnych wiszących ogrodach królowej Semiramidy? Zainspirowały one architektów do umieszczania zieleni na budynkach – ich dachach, ścianach czy tarasach.
Dla dzieci w wieku 6–10 lat wraz z opiekunami
Co sobota od 16 września do 9 grudnia
w Służewskim Domu Kultury, ul. Bacha 15, Warszawa
Zabierzemy dzieci w architektoniczną podróż przez wieki. Zaczniemy od egipskich piramid i miast budowanych przez Inków i Majów, a skończymy na współczesnej architekturze… a właściwie pójdziemy nawet trochę dalej i wyobrazimy sobie, co może powstać w przyszłości! Dzięki bogatym materiałom wizualnym dzieci zobaczą, jak wyglądały dawne miasta i architektura oraz jak buduje się współcześnie. Podczas warsztatów wcielimy się w architektów z najróżniejszych epok oraz zakątków świata i będziemy budować własne miasta i obiekty. Będziemy ciąć, kleić, składać, malować, planować i ustawiać. Inspirując się historią, uruchomimy dziecięcą wyobraźnię.
W ramach cyklu “Przypadek miasto 3” przeprowadzimy 12 warsztatów, z których każdy będzie trwać około 2 godzin. Cykl został pomyślany tak, by przybliżyć młodym uczestnikom problematykę związaną z architekturą, przestrzenią miejską, dziedzictwem kulturowym, pejzażem kulturowym, ochroną zabytków i urbanistyką. Chcemy pokazać, jak funkcjonuje miasto i jaka jest rola architektury w kształtowaniu wspólnego miejsca do życia.
Tematyka i terminologia będą dostosowane do wieku uczestników – zależy nam nie tyle na wpajaniu pojęć, ile na kształtowaniu postaw i dawaniu narzędzi do aktywnego uczestnictwa w kulturze przez zabawę. Sposób prowadzenia zajęć oraz pokazywane materiały będą dostosowane do wieku uczestników.
Bilet: 19 zł
Obowiązują zapisy drogą mailową: [email protected]