AKTUALNOŚCI

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Modernizm w Europie – modernizm w Gdyni

3 października 2019 - 5 października 2019

Darmowy

W dniach 3-5 października 2019 r. odbędzie się 7. międzynarodowa konferencja naukowa „Modernizm w Europie – modernizm w Gdyni. Architektura XX w. – zachowanie jej autentyzmu i integralności”, organizowana przez Miasto Gdynię. Podobnie jak w poprzednich latach współorganizatorem konferencji jest Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej.

Siódma międzynarodowa konferencja naukowa z cyklu „Modernizm w Europie – modernizm w Gdyni” jest kontynuacją konferencji, które odbywają się w Gdyni od 2007 r. Sesje w Gdyni są obecnie najważniejszym w Polsce, cyklicznym wydarzeniem o tym charakterze.
Tematyka najbliższej konferencji koncentrować będzie się na zagadnieniach związanych z formą architektury modernistycznej i problemami zachowania jej integralności i autentyzmu. Nad stroną merytoryczną czuwać będzie Komitet Naukowy, do którego organizator zaprosił wybitnych specjalistów z Polski i z zagranicy. Referaty zakwalifikowane na konferencję i na niej przedstawione, przygotowane w formie artykułów naukowych, zostaną zebrane i opracowane redakcyjnie, a następnie wydane w formie recenzowanej książki. Artykuły będące dorobkiem poprzednich konferencji ukazały się w książkach wydanych przez Urząd Miasta Gdyni, a ich treść dostępna jest na stronie internetowej Urzędu Miasta Gdyni.

TERMINY
1 stycznia – 31 marca 2019 r.
przyjmowanie zgłoszeń tematów referatów wraz ze streszczeniami
do 31 maja 2019 r.
powiadomienie o zakwalifikowaniu referatów
1 czerwca – 31 sierpnia 2019 r.
przyjmowanie zgłoszeń słuchaczy
3 –  5 października 2019 r.
konferencja

INFORMACJE OGÓLNE
Udział w konferencji jest bezpłatny, ale uczestnicy (w tym referenci) pokrywają koszty dojazdu i pobytu. Obrady odbywać się będą w języku polskim i angielskim z tłumaczeniem symultanicznym.

INFORMACJA DLA REFERENTÓW
Wystąpienia zgłaszane na konferencję powinny dotyczyć ważnych zagadnień, uzupełniających dotychczasowy stan wiedzy. Zgłoszone referaty powinny prezentować aktualne wyniki badań lub prowadzonych działań, które nie były dotąd szerzej omawiane i publikowane. Pożądane są też nowe i ważne tematy związane bezpośrednio lub pośrednio z architekturą Gdyni. Autorzy powinni mieć udokumentowany dorobek (naukowy, konserwatorski, itp.) związany z podejmowaną tematyką. Osoby zainteresowane wystąpieniem z własnym referatem powinny przesłać streszczenie referatu w języku polskim i angielskim wraz z wypełnioną kartą zgłoszeniową w terminie do 31 marca 2019 r. (objętość streszczenia od 400 do 800 wyrazów). Ponadto należy załączyć notkę biograficzną oraz spis ważniejszych publikacji lub dokonań zawodowych. Wybór referatów na konferencję zostanie dokonany przez członków Komitetu Naukowego. Wybrani przez Komitet Naukowy prelegenci w terminie do 31 sierpnia 2019 r. będą zobowiązani przesłać wersję tekstową planowanego referatu a bezpośrednio przed konferencją dostarczyć dwujęzyczną prezentację wystąpienia (czas wystąpienia: 20 minut).

INFORMACJA DLA SŁUCHACZY
Ze względów organizacyjnych, słuchacze proszeni są o przesłanie zgłoszenia udziału w konferencji. Zapisy i formularze zgłoszeniowe będą dostępne w terminie 1 czerwca – 31 sierpnia 2019 r. Po tym terminie zgłoszenie będzie nadal możliwe, jednak słuchacze nie otrzymają materiałów konferencyjnych.

MIEJSCE OBRAD
Centrum Konferencyjne Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego
al. Zwycięstwa 96/98
81-451 Gdynia

KONTAKT
Urząd Miasta Gdyni, Biuro Miejskiego Konserwatora Zabytków
ul. 10 Lutego 24, 81-364 Gdynia □ tel.58 668 83 42 □ e-mail: [email protected]

Szczegóły

Start:
3 października 2019
Koniec:
5 października 2019
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Miejsce

Centrum Konferencyjne Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego
aleja Zwycięstwa 96/98
Gdynia, pomorskie 81-451 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://ppnt.pl/centrum-konferencyjne/

Organizator

Miasto Gdynia