AKTUALNOŚCI

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Mobilność przyszłości. Dyskusja w ramach projektu OperaLab.

28 listopada 2014 @ 18:30

O mobilności przyszłości i jej różnych aspektach będą debatować paneliści kolejnego spotkania z cyklu „Mobilne Idee”. O podejściu BMW Group do indywidualnej mobilności w przyszłości opowiadać będą dr Jens Ramsbrock, rzecznik prasowy ds. zrównoważonego rozwoju oraz BMW i oraz Michael Fischer reprezentujący DriveNow.

Warszawa. Wiele wymiarów pojęcia „mobilność” skłania do refleksji nad jego znaczeniami obecnie i w przyszłości. W jakim kierunku będzie się rozwijała indywidualna mobilność i jakie może dać możliwości? Czy kultura może wpływać na postrzeganie zjawiska mobilności? Jakie trendy społeczne mogą ją kształtować? Czy mobilność sama w sobie może być stylem życia? Te i wiele innych pytań zostanie postawionych uczestnikom dyskusji „Mobilność przyszłości”, która odbędzie się 28 listopada 2014.

Udział w spotkaniu zapowiedzieli: prof. Mirosław Duchowski z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, twórca i szef Instytutu Badań Przestrzeni Publicznej oraz dr Michał Beim, który naukowo zajmuje się m.in. problematyką transportu miejskiego. Głos w dyskusji zabiorą także przedstawiciele BMW Group – dr Jens Ramsbrock rzecznik prasowy ds. zrównoważonego rozwoju oraz BMW i Michael Fischer reprezentujący DriveNow. Gościem specjalnym będzie słynny muzyk jazzowy Tomasz Stańko.

Projekt BMW i został stworzony w 2007 roku z zadaniem rozwijania zrównoważonych i przełomowych koncepcji mobilności w BMW Group. Jego celem w dłuższej perspektywie jest unowocześnienie całej firmy dzięki zarówno pojedynczym pomysłom, jak i konkretnym projektom z zakresu produkcji, rozwoju i sprzedaży. DriveNow jest firmą, która wprowadziła w życie jeden z pomysłów na nowoczesną mobilność – car-sharing. DriveNow jest pierwszym tego typu konceptem, który koncentruje się na niezwykle wydajnych samochodach marki premium. Projekt został uruchomiony w 2011 roku w Niemczech jako joint-venture pomiędzy BMW i Sixt – firmą wynajmującą samochody. Usługa DriveNow jest dostępna w Niemczech (Monachium, Berlin, Kolonia, Hamburg, Dusseldorf), Austrii (Wiedeń) i USA (San Francisco).

Dyskusja „Mobilność Przyszłości” jest częścią cyklu Mobilne Idee interdyscyplinarnego projektu OperaLab łączącego cechy galerii i think-tanku, a prowadzonego przez Teatr Wielki – Operę Narodową oraz BMW. Celem Mobilnych Idei jest organizowanie przestrzeni do rozmowy o współcześnie zmieniającym się obrazie miasta oraz roli sztuki, jako dyscypliny o potencjale kreacyjnym, wpływającym na jego obecny obraz.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z:

Katarzyna Gospodarek, Corporate Communications Manager

Tel.: +48 728 873 932, e-mail: [email protected]

Miejsce

Nienazwane Miejsce
Mysia 3
Warszawa, Polska
+ Google Map

Organizator

BMW Group