AKTUALNOŚCI

Mobilność przyszłości. Dyskusja w ramach projektu OperaLab. – Warszawa, 28.11.2014 r.

O mobilności przyszłości i jej różnych aspektach będą debatować paneliści kolejnego spotkania z cyklu „Mobilne Idee”. O podejściu BMW Group do indywidualnej mobilności w przyszłości opowiadać będą dr Jens Ramsbrock, rzecznik prasowy ds. zrównoważonego rozwoju oraz BMW i oraz Michael Fischer reprezentujący DriveNow.

Mobilne_idee_Mobilnosc_przyszlosci_foto_UrbNews

Warszawa. Wiele wymiarów pojęcia „mobilność” skłania do refleksji nad jego znaczeniami obecnie i w przyszłości. W jakim kierunku będzie się rozwijała indywidualna mobilność i jakie może dać możliwości? Czy kultura może wpływać na postrzeganie zjawiska mobilności? Jakie trendy społeczne mogą ją kształtować? Czy mobilność sama w sobie może być stylem życia? Te i wiele innych pytań zostanie postawionych uczestnikom dyskusji „Mobilność przyszłości”, która odbędzie się 28 listopada 2014.

Udział w spotkaniu zapowiedzieli: prof. Mirosław Duchowski z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, twórca i szef Instytutu Badań Przestrzeni Publicznej oraz dr Michał Beim, który naukowo zajmuje się m.in. problematyką transportu miejskiego. Głos w dyskusji zabiorą także przedstawiciele BMW Group – dr Jens Ramsbrock rzecznik prasowy ds. zrównoważonego rozwoju oraz BMW i Michael Fischer reprezentujący DriveNow. Gościem specjalnym będzie słynny muzyk jazzowy Tomasz Stańko.

Projekt BMW i został stworzony w 2007 roku z zadaniem rozwijania zrównoważonych i przełomowych koncepcji mobilności w BMW Group. Jego celem w dłuższej perspektywie jest unowocześnienie całej firmy dzięki zarówno pojedynczym pomysłom, jak i konkretnym projektom z zakresu produkcji, rozwoju i sprzedaży. DriveNow jest firmą, która wprowadziła w życie jeden z pomysłów na nowoczesną mobilność – car-sharing. DriveNow jest pierwszym tego typu konceptem, który koncentruje się na niezwykle wydajnych samochodach marki premium. Projekt został uruchomiony w 2011 roku w Niemczech jako joint-venture pomiędzy BMW i Sixt – firmą wynajmującą samochody. Usługa DriveNow jest dostępna w Niemczech (Monachium, Berlin, Kolonia, Hamburg, Dusseldorf), Austrii (Wiedeń) i USA (San Francisco).

Dyskusja „Mobilność Przyszłości” jest częścią cyklu Mobilne Idee interdyscyplinarnego projektu OperaLab łączącego cechy galerii i think-tanku, a prowadzonego przez Teatr Wielki – Operę Narodową oraz BMW. Celem Mobilnych Idei jest organizowanie przestrzeni do rozmowy o współcześnie zmieniającym się obrazie miasta oraz roli sztuki, jako dyscypliny o potencjale kreacyjnym, wpływającym na jego obecny obraz.

Panel „Mobilność Przyszłości” rozpocznie się 28 listopada o godz. 18.30 w budynku przy Mysiej 3 w Warszawie.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z:

Katarzyna Gospodarek, Corporate Communications Manager

Tel.: +48 728 873 932, e-mail: [email protected]

BMW Group

BMW Group, reprezentująca marki BMW, MINI i Rolls-Royce, jest jednym z wiodących na świecie producentów samochodów i motocykli w segmencie premium, a także dostawcą wysokiej jakości usług finansowych i mobilnościowych. Ten międzynarodowy koncern obejmuje 29 zakładów produkcyjnych i montażowych w 14 krajach oraz międzynarodową sieć dystrybutorów z przedstawicielstwami w ponad 140 krajach.

W roku 2013 firma BMW Group sprzedała około 1963 mln samochodów oraz 115 215 motocykli na całym świecie. Dochód przed opodatkowaniem za rok finansowy 2013 wyniósł 7,91 mld euro, a obroty wyniosły 76,06 mld euro. Na dzień 31 grudnia 2013 r. globalne zatrudnienie w przedsiębiorstwie wynosiło 110 351 pracowników.

Sukces BMW Group od samego początku wynika z myślenia długofalowego oraz podejmowania odpowiedzialnych działań. Dlatego też przedsiębiorstwo stworzyło politykę równowagi ekologicznej i społecznej w całym łańcuchu dostaw, pełnej odpowiedzialności za produkt i jasnych zobowiązań do oszczędzania zasobów, która to stanowi integralną część jego strategii rozwoju.

www.bmwgroup.com

Facebook

Twitter

YouTube

Google+

To wydarzenie znajduje się także w naszym kalendarzu.