AKTUALNOŚCI

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Mistrzowie Architektury: Ryo Abe

11 października 2018

Darmowy

Gościem kolejnego wykładu z cyklu „Mistrzowie Architektury” będzie architekt Ryo Abe z japońskiego biura AARA Architects. Spotkanie odbędzie się 11 października 2018 r. o godz. 18 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział w Katowicach.

Najnowszy Mistrz Architektury spontaniczne i oryginalne formy projektów łączy z regionalnymi japońskimi technikami i materiałami oraz działaniem dyktowanym przez filozofię shintoizmu. Architektura Ryo Abe, założyciela AARA Architects Atelier Ryo Abe nie ma nic wspólnego z estetyką white boxu. Kształty jego realizacji i towarzysząca im narracja są zaskakujące, szczególnie dla Europejczyków.

Ryo Abe, wykształcony na japońskim uniwersytecie architekt, założył pracownię AARA w 1995 roku. W jego dorobku znajduje się wiele domów prywatnych, niewielkich budynków komercyjnych oraz budynków publicznych. W tej ostatniej kategorii Japończyk zdobył prestiżową nagrodę World Culture Building of the Yearw 2011 roku za Shima Kitchen zlokalizowaną na wyspie Teshima. Architektura tej wielofunkcyjnej przestrzeni reprezentuje większość cech typowych dla projektowania Ryo Abe. Być może najważniejsza z nich to umiejętność uzyskania dynamicznej formy przy jednoczesnym wpisaniu jej w lokalny krajobraz. Sukces ten zawdzięcza niesamowitej wrażliwości na historię, tradycję, filozofię i uważnemu obserwowaniu przyszłych użytkowników jego architektury.

Ryo Abe tworzy w zgodzie z lokalną historią, religią, filozofią i z ludźmi. Jego projekty architektoniczne oraz meble możemy traktować jako przykład współczesnej sztuki japońskiej, ale także jako dialog teraźniejszości z przeszłością.

Serdecznie zapraszamy na wykład!

wydarzenie na Facebooku | rejestracja

Szczegóły

Data:
11 października 2018
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , , ,

Miejsce

Międzynarodowe Centrum Kongresowe
plac Sławika i Antalla 1
Katowice, śląskie 40-005 Polska
+ Google Map
Telefon:
32 4384030
Strona internetowa:
http://www.mck.katowice.eu/

Organizator

SARP Katowice
Telefon:
32 253 97 74
Strona internetowa:
http://www.sarp.katowice.pl/