AKTUALNOŚCI

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Audyt krajobrazowy. Funkcja, konstrukcja prawna, metodyka prac

21 lutego 2016 @ 08:00 - 17:00

Instytut Metropolitalny oraz Pomorskie Biuro Planowania Regionalnego prezentują nowy projekt pn. “Audyt krajobrazowy. Funkcja, konstrukcja prawna, metodyka prac”

Bez tytułu

Założeniem projektu jest interdyscyplinarna dyskusja naukowa i praktyczna dotycząca nowego dokumentu o charakterze studialnym, który samorząd województwa ma obowiązek opracować w związku z wejściem w życie ustawy z dnia 24 kwietnia 2015 r. o zmianie niektórych ustaw w związku ze wzmocnieniem narzędzi ochrony krajobrazu (zwanej potocznie: ustawą krajobrazową). Debata odbędzie się 15 kwietnia 2016 r. (piątek) w godzinach 09:00-14:45 w Gdańskim Domu Organizacji Pozarządowych (Letniej Rezydencji J. Uphagena) przy al. Grunwaldzkiej 5.

Będzie to wydarzenie jednodniowe, a jego zasadnicza struktura oprze się na trzech panelach eksperckich: I – “Cele i funkcje audytu krajobrazowego”, II – “Audyt krajobrazowy w systemie planowania przestrzennego”, III – “Jak sporządzić audyt krajobrazowy? Metodologia”. Szczegółowy opis zagadnień tematycznych paneli znajduje się w załączonym folderze informacyjnym.

Seminarium będzie miało charakter ekspercki, w związku z tym zaprosimy na nie czołowych przedstawicieli samorządów województw, a także instytucji zajmujących się ochroną środowiska i ochroną krajobrazów kulturowych, samorządów gminnych, planistów przestrzennych, specjalistów ochrony środowiska czy prawników. Seminarium będzie stanowiło znakomite forum do omówienia szans i problemów związanych z audytem krajobrazowym

Zachęcamy w szczególności do wygłoszenia swojego stanowiska w jednym lub kilku panelach. Wstęp wolny, wymagane jedynie przesłanie zgłoszenia na adres: [email protected] Planujemy również publikację poseminaryjną, której temat może obejmować także inne zagadnienia związane z tzw. ustawą krajobrazową – szczegóły u koordynatora projektu.

W razie jakichkolwiek pytań można kontaktować się z koordynatorem pod adresem: [email protected] lub pod numerem telefonu +48 514 372 055.

Folder informacyjny jest dostępny pod tym linkiem.

Szczegóły

Data:
21 lutego 2016
Czas:
08:00 - 17:00
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , , ,

Miejsce

Gdański Dom Organizacji Pozarządowych
al. Grunwaldzka 5
Gdańsk, Pomorskie Polska
+ Google Map

Organizator

Instytut Metropolitalny