AKTUALNOŚCI

Film: A World Of Trash

Gospodarka odpadami to kolejna dziedzina poddawana analizie, jeśli chodzi o emisję dwutlenku węgla oraz innych szkodliwych gazów do atmosfery w serii dokumentów Ecopolis. W kolejnym – już trzecim – odcinku  A World of trash zostaną sprawdzone możliwości dzisiejszej technologii właśnie na przykładzie śmieci.

A WORLD OF TRASH

Ilość produkowanych odpadów w miastach wciąż wzrasta, co jak wiadomo niesie za sobą negatywne skutki. Szacuje się, że  mega miasta będą wytwarzać 2 razy więcej śmieci niż dotychczas, co związane jest m.in. z brakiem racjonalnego gospodarowania śmieciami, wzrostem liczby ludności oraz stale rosnącym konsumpcjonizmem wśród społeczeństwa.

Pozostaje pytanie czy możliwym jest zatrzymanie tego procesu, jeśli tak –  to w jako sposób? Ekspert w dziedzinie środowiska – Daniel Kammen, podobnie jak i w poprzednich odcinkach, tak i w tym spróbuje znaleźć odpowiedź na to pytanie oraz najlepsze rozwiązanie owego problemu. Celem jest nie tylko wybranie tego pomysłu, który przyczyni się do zmniejszenia w jak największym stopniu emisji szkodliwych gazów – głównie CO2 do atmosfery, ale także takiego, który będzie możliwy do wdrożenia w każdym mieście. Co za tym idzie? Musi to być rozwiązanie opłacalne, niosące ze sobą małe nakłady finansowe oraz działające na długą metę.

Wybór rozwiązania spełniającego te wszystkie kryteria nie jest prosty, za podjęciem jednak ostatecznej decyzji stoją szczegółowe analizy oraz badania potwierdzające słuszność wdrożenia tego innowacyjnego i futurystycznego pomysłu w życie, dlatego też noblista Daniel Kammen posiłkuje się grupą specjalistów w danej dziedzinie.

Pomysły z odcinka na odcinek stają się coraz bardziej nowatorskie, wydawać by się mogło, że tylko ludzie obracający się w branży są w stanie zrozumieć istotę pomysłu. Nic bardziej mylnego. Twórcy Ecopolis zadbali o to, aby szczegółowo i dość jasno przedstawić najważniejsze założenia i sposób działania omawianych rozwiązań. Miłośników niekonwencjonalnych rozwiązań, które przyczynią się do uratowania naszej planety serdecznie zapraszam do obejrzenia A World of trash.