Urbnews.pl

Społeczne Archiwum Warszawy: POSTMODERNIZM | Młode dziedzictwo?

Kolejne spacery w ramach Społecznego Archiwum Warszawy

Zespół Tu było, tu stało i Stowarzyszenia Masław zaplanował na 2019 rok cykl 10 spacerów towarzyszących projektowi Społeczne Archiwum Warszawy. Każdy z nich będzie poświęcony innemu zagadnieniu związanemu z przeobrażeniami przestrzeni miejskich wynikającymi z transformacji po 1989 roku.

Wśród poruszanych tematów znajdą się m.in. PRZEMYSŁ, TOŻSAMOŚĆ, POSTMODERNIZM, HANDEL czy GENTRYFIKACJA. Poprowadzą je architekci, historycy sztuki i eksperci specjalizujący się w zagadnieniach miejskich tacy jak Tomasz Fudala, Patrycja Jastrzębska, Małgorzata Kuciewicz, Adam Lisiecki czy Aleksandra Stępień.

Harmonogram spacerów będziemy jest publikowany na bieżąco na stronie internetowej [link] oraz na Facebooku [link].

Kolejne dwa spacery odbędą się 18 i 26 maja:

Czym jest Społeczne Archiwum Warszawy (SAW)?

Zespół projektu SAW nagrywa wspomnienia o warszawskich budynkach i miejscach oraz skanuje, opracowuje i opisuje zdjęcia przedstawiające architekturę stolicy. SAW powstaje od 2016 roku i dotąd trafiło do niego ponad 1000 zdjęć oraz 153 nagrania. Zbiory są dostępne dla każdego pod adresem www.tubylotustalo.pl/spoleczne-archiwum.

Każdy może wnieść swój wkład do Społecznego Archiwum Warszawy – wystarczy skorzystać z formularza na stronie http://saw.tubylotustalo.pl lub skontaktować się mailowo pod adresem tubylotustalo@gmail.com. Można przekazać skany zdjęć lub umówić się w dogodnym miejscu i terminie i skorzystać z pomocy zespołu SAW w wykonaniu cyfrowych odbitek fotografii.

Projekt jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu m. st. Warszawa.

Exit mobile version