AKTUALNOŚCI

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Westival – Sztuka Architektury

27 października 2017 - 29 października 2017

Już w ostatni weekend października na szczecińskiej Łasztowni odbędzie się 11. edycja Westivalu.

Hasłem tegorocznego Westivalu będzie RESET, czyli moment, w którym zaczynamy od nowa, korzystając z zastanych możliwości. Pretekstem do westivalowego resetu będzie rozstrzygnięcie konkursu na zagospodarowanie Łasztowni. Będziemy resetowali przestrzenie, budynki i idee, poddając je krytycznemu recyklingowi.


Jak sprawić, by nowe otwarcie Łasztowni przyniosło Szczecinowi rozwój? Czego potrzeba, by poprzemysłowe „brownfields” zamienić w tętniącą życiem dzielnicę przy samym historycznym centrum miasta? Jakie wnioski płyną z doświadczeń londyńskiego King’s Cross Central, amsterdamskich Borneo i Javy, lyońskiego Confluence, genueńskiego Porto Antico, szanghajskiego Pudong, warszawskiej zajezdni przy Inflanckiej? Które z tamtejszych rozwiązań sprawdzą się w Szczecinie?


Przekonamy się już niedługo w czasie Westivalu.

Kuratorami tegorocznego Westivalu są architekci Natalia Szcześniak i Radosław Gajda, autorzy najpopularniejszego programu o architekturze w Polsce: „Architecture is a good idea”. Od trzech lat gromadzą przed ekranami dziesiątki tysięcy widzów, by razem z nimi odkrywać najciekawsze dzieła architektury i urbanistyki w Polsce i Europie. Walory realizacyjne Architecture is a good idea zaowocowały nominacją do Grand Video Awards 2015, a edukacyjne – do nagrody portalu O.pl 2017. Ich program został dostrzeżony także zagranicą – największy światowy portal Archdaily zaliczył go do 12 najlepszych kanałów architektonicznych na świecie.

STRONA INTERNETOWA | PROGRAM

Szczegóły

Start:
27 października 2017
Koniec:
29 października 2017
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , ,
Strona internetowa:
http://www.westival.pl

Organizator

Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Szczecin
Telefon:
665 66 99 75
Email:
szczecin@sarp.org.pl
Strona internetowa:
http://szczecin.sarp.org.pl/