AKTUALNOŚCI

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

V Kongres Ruchów Miejskich na Ślasku i w Zagłębiu

18 maja 2017 - 21 maja 2017

Piąty Kongres Ruchów Miejskich odbędzie się w dniach 18 – 21 maja 2017 r.
18. maja 2017 Dzień śląski
19-21. maja 2017 Ogólnopolskie spotkania aktywistów V Kongresu Ruchów Miejskich
Gospodarzem ogólnopolskiego forum aktywistek i aktywistów miejskich tym razem będzie Śląsk, którego specyfika wielomiejskości, wielokuturowości i klimatu przemysłowego jest tłem dla znanych w całej Polski problemów miejskich w pigułce. Katowice, Bytom, Dąbrowa Górnicza, Rybnik, Chorzów to miasta, które będą gościć uczestników V. edycji. Poznamy wewnętrzne wyzwania i unikalną specyfikę śląskich miast, analizując je w kontekście wyzwań dla miast w skali kraju i Europy.

Idea Kongresu

Hasłem przewodnim V. KRMu jest DEMOKRACJA MIAST / WSPÓŁODPOWIEDZIALNOŚC ZA MIASTA. Spotkamy się w gronie kilkuset osób – przedstawicieli i przedstawicielek kilkudziesięciu miast, by dyskutować, inspirować, szukać rozwiązań, wymieniać się wiedzą i wytyczać kierunki wspólnych działań w zakresie istotnych kwestii z dziedziny polityki miejskiej. Będziemy rozmawiać o funkcjonowaniu i rozwoju polskich miast, stwarzaniu optymalnych warunków dla demokracji miejskiej i możliwościach sieciowego współdziałania w konkretnych zagadnieniach, m.in.: mieszkalnictwa, rewitalizacji, zrównoważonego transportu, ekologii miejskiej, miasta równych szans. Naszym celem – nieustannie od 5 lat – jest poszerzanie wpływu mieszkańców na politykę miejską na poziomie lokalnym, regionalnym i ogólnopolskim.

Ostatnie miesiące przyniosły szereg zmian ustaw i polityk wpływających bezpośrednio na przyszłość naszych miast. Federacja Kongres Ruchów Miejskich podejmuje się analizy i oceny projektów ustaw w duchu idei KRM. Dlatego tegoroczny KRM podejmie najbardziej pilne zagadnienia miejskie, ale i zastanowi się nad możliwościami zwiększenia zaangażowania ruchów miejskich także z małych miast.

Gościć będziemy ponad 300 osób z 55 miast w Polsce, a także z Europy.

Na Śląsku pojawią się: mieszkańcy i mieszkanki, aktywiści, przedstawiciele organizacji pozarządowych, samorządowcy i urzędnicy z Poznania, Warszawy, Łodzi, Słupska, Rybnika, Opola, Gdyni, Gdańska, Koszalina, Lublina oraz z Gorzowa Wlkp., a także z Ministerstwa Rozwoju, naukowcy z uczelni w Poznaniu, Warszawie, Gdańsku, Kielcach, Krakowie, Szczecinie i Brukseli, przedstawiciele instytucji publicznych i mediów.

Podstawowe informacje o V KRM oraz o tym jak tam sie znaleźć są tu:
– informacja ogólna: https://kongresruchowmiejskich.pl/v-kongres-ruchow-miejski…/
– program ramowy: https://kongresruchowmiejskich.pl/v-kongres-ruchow-miejski…/
– zasady uczestnictwa: https://kongresruchowmiejskich.pl/1510-2/

FORMULARZE ZGŁOSZENIOWE dostępne na stronie: http://kongresruchowmiejskich.pl/formularze-zgloszeniowe/

Szczegóły

Start:
18 maja 2017
Koniec:
21 maja 2017
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , , , ,

Miejsce

Katowice
Katowice, Polska + Google Map

Organizator

Kongres Ruchów Miejskich