Wydarzenia

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Transport przyszłości napędzany normami – termin zgłoszeń

31 stycznia 2020

Darmowy

Polski Komitet Normalizacyjny organizuje 8. Ogólnopolski Konkurs „Normalizacja i ja” – tym razem pod hasłem: „Transport przyszłości napędzany normami”. Konkurs skierowany jest do uczniów i nauczycieli szkół średnich z całej Polski i potrwa od 1 października br. do 31 stycznia 2020. Laureatów poznamy 20 marca 2020 r. w Warszawie na konferencji poświęconej normalizacji na rzecz transportu przyszłości.

Nasze miasta stają się coraz bardziej inteligentne. Podobnie transport, który jest nieodłącznym elementem każdego Smart City, a który w dobie 4. rewolucji przemysłowej ma być już nie tylko coraz bardziej niezawodny, lecz także przyjazny środowisku i skrojony na miarę potrzeb użytkowników.

Powszechna cyfryzacja, rozwój Internetu Rzeczy, autonomiczność, zastosowanie sztucznej inteligencji to aspekty, które urzeczywistniają wyobrażenia na temat nowoczesnego transportu i zbliżają nas do tego, co kiedyś wydawało się nieosiągalne. Nowe technologie zrewolucjonizują sposób, w jaki w najbliższej przyszłości będziemy postrzegać transport, a normy będą stanowić jego podstawę techniczną. To właśnie normy zawierają nowoczesną wiedzę ekspercką, sprawdzone rozwiązania, zapewniają interoperacyjność systemów, pozwalają na pewne wdrożenie rozwiązań informatycznych.

Cele konkursu:

  • Upowszechnienie wśród młodzieży szkolnej przekonania o roli norm technicznych w codziennym życiu,
  • Zwrócenie uwagi uczniów na różnicę w podejściu do kwestii zastosowania norm;
  • Zachęcenie nauczycieli do wprowadzenia kwestii normalizacyjnych do swoich zajęć lekcyjnych. Wpisuje się to w wymagania ujęte w nowej podstawie programowej MEN dla szkół branżowych I i II stopnia oraz techników.

Jak będzie wyglądał transport przyszłości? Jak nowoczesne technologie połączone z odpowiednimi normami wpłyną na rozwój transportu? Jeżeli chcesz odpowiedzieć na te pytania, to zapraszamy do udziału w naszym konkursie.

Zadania konkursowe dla uczniów obejmują trzy kategorie: „Esej”, „Grafika” i „Film”. Zadaniem konkursowym dla nauczycieli jest napisanie scenariusza lekcji, który może być wykorzystany w pracy dydaktyczno-wychowawczej. Prace należy nadsyłać do 31 stycznia 2020 r., wyłącznie w formie elektronicznej, na adres: [email protected]

Zwycięskie prace wybierze jury powołane przez Prezesa PKN. Dla najlepszych autorów przewidziane są nagrody rzeczowe, które zostaną wręczone podczas uroczystej konferencji 20 marca 2020 r.

Patronat honorowy: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Prezydenta Miasta St. Warszawy, OHP. Opieka metodyczna: OEIiZK, KCER, ŁCDNiKP, ORE. Patronat merytoryczny: Smart City Blog.

Patroni medialni: Perspektywy.pl, Inteligentnemiasta.pl, Urbnews.pl.

Szczegóły dot. konkursu na: https://wiedza.pkn.pl/web/strefa-edukacji/oswiata-konkursy

Organizator

Polski Komitet Normalizacyjny
Telefon:
22 55 67 739
Email:
konferencjePKN@pkn.pl
Strona internetowa:
https://www.pkn.pl