AKTUALNOŚCI

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Towarzyskie Urbanistów Pogawędki: Wizja zagospodarowania terenu Wolnych Torów w Poznaniu

10 grudnia 2018

Darmowy

Towarzystwo Urbanistów Polskich, Oddział w Poznaniu serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu “Towarzyskie Urbanistów Pogawędki”, które odbędzie się w poniedziałek 10 grudnia, o godzinie 18.00 w Cafe Misja (ul. Gołębia 1. Poznań). Temat spotkania brzmi “Wizja zagospodarowania terenu Wolnych Torów w Poznaniu”, a naszymi gośćmi będą Elżbieta Janus, dyrektor Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w Poznaniu oraz Katarzyna Derda, kierownik zespołu projektowego MPU zajmującego się projektem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego “Wolne Tory”.

Wolne Tory to obecnie niezagospodarowany obszar w centrum miasta, położony pomiędzy zabytkowymi dzielnicami Wilda i Łazarz. Wizja zagospodarowania terenu Wolnych Torów w Poznaniu zakłada budowę całkowicie nowej dzielnicy w centrum miasta. Będzie to dzielnica łącząca usługi i zabudowę mieszkaniową, uzupełnioną terenami zieleni i rekreacji, w której znajdą się ważniejsze obiekty użyteczności publicznej dla mieszkańców. Wielofunkcyjna dzielnica będzie tętnić życiem przez cały dzień. Na niemal całym obszarze przewiduje się zabudowę o charakterze śródmiejskim, zwartą, z zielenią wewnątrz kwartałów i parkingami zlokalizowanymi w kondygnacjach podziemnych.

Niewątpliwie zagospodarowanie Wolnych Torów jest jednym z najambitniejszych wyzwań urbanistycznych w całym kraju i ma wielką szansę wpisać się do kanonu współczesnych dokonań polskiej urbanistyki. Przygotowanie koncepcji, a następnie jej realizacja wymaga jednak wielkiej odpowiedzialności i uwagi.

Kiedy Wolne Tory mają szansę zaistnieć? Jakie koncepcje przygotowuje MPU? Jakie przeszkody czekają na projektantów? Na te a także na inne pytania poszukamy wspólnej odpowiedzi.

Serdecznie zapraszamy!

Szczegóły

Data:
10 grudnia 2018
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , , ,

Miejsce

Cafe Misja
Gołębia 1
Poznań, Polska
+ Google Map

Organizator

Towarzystwo Urbanistów Polskich oddział w Poznaniu
Strona internetowa:
http://www.tup.poznan.pl/