AKTUALNOŚCI

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Spotkanie wokół książki “Miasta-ogrody jutra” E. Howarda

3 lutego 2016 @ 18:30 - 20:00

Darmowy

„Miasto i wieś należy pożenić, aby z tego radosnego związku powstała nowa nadzieja, nowe życie i nowa cywilizacja”
Ebenezer Howard

Pod hasło „miasto-ogród” każdy podstawia sobie własne wyobrażenie życia z dala od wielkomiejskiego zgiełku. Warto dowiedzieć się, co proponował autor tego pojęcia – Ebenezer Howard. Jego manifest, „Miasta-ogrody jutra” to nie tylko wizja dobrze działającej i przyjaznej przestrzeni, ale i koncepcja polityczna – pomysł na bardziej sprawiedliwe miasto i państwo.

Zapraszamy na katowickie spotkanie promocyjne nowej książki wydanej wspólnie przez warszawskie Centrum Architektury i gdański Instytut Kultury Miejskiej „Miasta-ogrody jutra” Ebenezera Howarda. Książka-manifest została wydana w ramach serii Fundamenty, którą honorowym patronatem objęło Stowarzyszenie Architektów Polskich.

W spotkaniu uczestniczyć będą Dorota Leśniak-Rychlak (autorka wstępu) oraz Paweł Jaworski.


Dorota Leśniak-Rychlak – z wykształcenia historyczka sztuki i architektka, z wyboru redaktorka. W latach 2001-2003 sekretarz redakcji miesięcznika „Architektura & Biznes”. Współzałożycielka i prezeska fundacji Instytutu Architektury. Redaktorka naczelna magazynu Autoportret”. Współkuratorka wystawy Figury niemożliwe” w Pawilonie Polskim na 14. Biennale Architektury w Wenecji w 2014 roku.


Paweł Jaworski – z wykształcenia filozof i architekt. Przygotowuje i prowadzi warsztaty projektowe metodami partycypacyjnymi. Kurator wystaw poświęconych historii rozwoju miast. Związany z Fundacją Napraw Sobie Miasto, zespołem Medialab Katowice i kolektywem Miastoprojekt. Posadził już drzewo, jednak domu nigdy nie zbuduje. Fanatyczny miłośnik życia „na blokach” i centrów miast. Cierpi na intelektualne ADHD, na większość pytań odpowiada kolejnymi pytaniami.


wydarzenie na portalu Facebook: link

Szczegóły

Data:
3 lutego 2016
Czas:
18:30 - 20:00
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , , ,
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/220195128322879/

Miejsce

KATO
Mariacka 13
Katowice, śląskie 40-014 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/pages/KATO/332189844190