Wydarzenia

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Raporty z planowania Warszawy: Czy żyjemy lokalnie?

19 maja 2021

Darmowy

Zapraszamy na cykl spotkań otwartych, podczas których Architekt Miasta Stołecznego Warszawy Marlena Happach oraz Dyrektor Miejskiej Pracowni Planowania Przestrzennego i Strategii Rozwoju Warszawy Monika Konrad podzielą się wiedzą o Warszawie, zebraną podczas prac nad nowym studium uwarunkowań i kierunków rozwoju przestrzennego. Studium to konstytucja przestrzenna miasta. W jej tworzenie są zaangażowani mieszkańcy, którzy złożyli niemalże 25 000 wniosków. Po tym etapie prowadzono prace analityczne, teraz autorzy chcą przedstawić ich wyniki.

Spotkania nie będą polegały na suchym przedstawieniu danych. Obraz, który wyłania się z analiz jest bardzo ciekawy i dużo mówi o nas, warszawiakach. Jakie stawiamy pytania o przyszłość? Jak chcemy kształtować przestrzeń Warszawy, by była dobrym miejscem do życia za 10, 20 czy 30 lat.

Każdemu spotkaniu będzie towarzyszyła publikacja raportu, który zbiera najciekawsze fakty i opisuje związane z nimi wyzwania na przyszłość. Pierwsze spotkanie poświęcamy mieszkańcom miasta. Kolejne będą dotyczyć środowiska, krajobrazu i sposobu naszego funkcjonowania w mieście.

Zapraszamy do udziału!

W ramach cyklu odbędą się cztery spotkania:

Ilu nas jest, ilu nas będzie?
3 marca, godz. 18

W jakim środowisku żyjemy?
24 marca, godz. 18

Jaki krajobraz nas otacza?
21 kwietnia godz. 18

Czy żyjemy lokalnie?
19 maja godz. 18

Spotkanie będzie transmitowane online na platformie YouTube.

Cykl spotkań zostanie podsumowany na wystawie w ZODIAKU Warszawskim Pawilonie Architektury. Jej otwarcie planowane jest na 2 czerwca tego roku. Więcej informacji: www.architektura.um.warszawa.pl

Jeśli chcecie wziąć udział w dyskusji na ZOOMIE prosimy o maila na adres: [email protected]

Po spotkaniu będziecie mogli podzielić się uwagami na temat prezentowanego materiału, wysyłając maila na adres [email protected]

Organizatorem spotkania jest Miasto Stołeczne Warszawa.


źródło: UM Warszawa

Szczegóły

Data:
19 maja 2021
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , , ,

Miejsce

online

Organizator

UM Warszawa
Strona internetowa:
https://www.um.warszawa.pl/