Wydarzenia

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Mistrzowie Architektury: Juho Grönholm

25 kwietnia 2018 @ 18:00 - 20:00

Wiosenna sesja Mistrzów Architektury stoi pod znakiem norweskich sal koncertowych. Po marcowej opowieści na temat opery w Oslo, w kwietniu wykład w Katowicach wygłosi założyciel pracowni ALA Architects – Juho Grönholm. To właśnie on kierował projektem drugiego pod względem znaczenia i skali inwestycji obiektu kulturalnego w Norwegii – teatru i sali koncertowej w Kristiansand na południu kraju.

Pracownia ALA Architects, z siedzibą w Helsinkach, została założona w 2005 roku. Dzisiaj tworzy ją trzech partnerów oraz 40 architektów reprezentujących 14 różnych narodowości. Projektanci specjalizują się między innymi w projektach obiektów kulturalnych oraz lotnisk.

Dewizą projektową Juho Grönholm’a jest uczynienie Helsinek lepszym miastem do życia. Swój cel realizuje poprzez liczne projekty, z których jednym z najnowszych jest niedawna rozbudowa głównego lotniska w Finlandii – Helsinki Airport. Prywatnie Grönholm jest miłośnikiem teatru. Swoją pasję łączy z architekturą, specjalizując się w projektowaniu obiektów teatralnych oraz scenografii do przedstawień. Poza wspomnianym na początku teatrem w Kristiansand, nasz Mistrz Architektury zrealizował też teatr miejski w fińskim Lappeenranta. Obecnie pracuje nad projektami nowych stacji metra w Helsinkach.

Ciekawostką jest fakt, że tuż przed założeniem ALA Architects, Juho Grönholm zdobywał doświadczenie pracując u naszego Mistrza Architektury z 2016 roku – Rainer’a Mahlamäki.

Serdecznie zapraszamy na wykład w środę 25 kwietnia do Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach!

Poniżej link do formularza zgłoszeniowego, który umożliwi rezerwację miejsc na wykład:


25 kwietnia 2018, godz. 18:00
Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach
Audytorium

Szczegóły

Data:
25 kwietnia 2018
Czas:
18:00 - 20:00
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, ,
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/183070349150482/

Miejsce

Międzynarodowe Centrum Kongresowe
plac Sławika i Antalla 1
Katowice, śląskie 40-005 Polska
+ Google Map
Telefon:
32 4384030
Strona internetowa:
http://www.mck.katowice.eu/

Organizator

SARP Katowice
Telefon:
32 253 97 74
Strona internetowa:
http://www.sarp.katowice.pl/