Wydarzenia

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Mistrzowie Architektury: Etan Kimmel

15 listopada 2018

Darmowy
Architektura Izraela jest nierozerwalnie związana z historią tego kraju. Z jednej strony odbija się w niej panorama społeczeństwa, a z drugiej sama stanowi matrycę, która to społeczeństwo kreuje. W powyższy krajobraz wpisuje się twórczość naszego listopadowego Mistrza Architektury – Etana Kimmela.
Założona w 1986 roku Kimmel-Eshkolot Architects to dzisiaj jedna z czołowych pracowni architektonicznych w Izraelu. Zespół składający się z 18 architektów ma swoją siedzibę w Tel Awiwie. Najbardziej znaną realizacją biura jest Memoriał na Mount Herzl, upamiętniający poległych izraelskich żołnierzy. Został on nominowany do prestiżowej nagrody Architizer A+Awards.
W pracowni Kimmel-Eshkolot Architects, każde zagadnienie projektowe rozpoczyna się od poszukiwania aluzji i znaczeń zawartych w przestrzeni. Poprzez zespołową pracę i dialog, znaczenia te są zamieniane na konkretne formy. W efekcie, realizacje Kimmel-Eshkolot Architects cechuje unikatowość – są to budynki, które mogły powstać tylko w jednym konkretnym miejscu.

O swoich niezwykłych projektach Etan Kimmel opowie już wkrótce w stolicy Śląska. Serdecznie zapraszamy na wykład w czwartek 15 listopada do Muzeum Śląskiego w Katowicach!

Prosimy o zgłoszenie swojej obecności przy użyciu formularza.

15 listopada 2018, godz. 17:30
Muzeum Śląskie, Dobrowolskiego 1
Audytorium

Szczegóły

Data:
15 listopada 2018
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , , , ,

Miejsce

Muzeum Śląskie
Bankowa 11a
Katowice, Polska
+ Google Map

Organizator

SARP Katowice
Telefon:
32 253 97 74
Strona internetowa:
http://www.sarp.katowice.pl/