Wydarzenia

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Konferencja “Wody opadowe – aspekty prawne, ekonomiczne i techniczne”

25 kwietnia 2017 - 26 kwietnia 2017

Zapraszamy na XII edycję konferencji Wody opadowe – aspekty prawne, ekonomiczne i techniczne, którą firma Abrys organizuje we współpracy z Miastem Radom i Wodociągami Miejskimi w Radomiu.

Radom jest jednym z pierwszych miast w Polsce, które zajmie się kompleksowo problemem wód deszczowych w kontekście zmian klimatycznych. Takie działania są możliwie dzięki dofinansowaniu z Komisji Europejskiej z Programu LIFE.

Nie zabraknie również tematów dotyczących aktualnych uwarunkowań prawnych, doświadczeń związanych z wprowadzaniem opłat za deszczówkę oraz zarządzania wodami opadowymi w mieście w kontekście zieleni miejskiej.

Drugiego dnia obrad tj. 26 kwietnia 2017 r. odbędą się warsztaty: „Nowoczesna koncepcja odwodnienia terenów zurbanizowanych”. Pan Jacek Nalaskowski z Biura Ka-NAL Consulting przedstawi, jakie działania techniczne i administracyjne należy podejmować, aby stworzyć nowoczesną, uwzględniającą aktualny stan techniki, koncepcję odwodnienia służącą mieszkańcom i środowisku przez wiele dziesiątków lat. Opowie również jak wypełnić konkretem bardzo ogólne zapisy obowiązujących przepisów. „Osią” warsztatów jest Ustawa z dnia 7 czerwca 2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków. Jak dbać o trwałą ochronę wód dyskutować będziemy w nawiązaniu do Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 18 listopada 2014 r. w sprawie warunków, jakie należy spełnić przy wprowadzaniu ścieków do wód lub do ziemi.

Szczegóły

Start:
25 kwietnia 2017
Koniec:
26 kwietnia 2017
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , , ,
Strona internetowa:
urbnews.pl/konferencja-wody-opadowe-aspekty-prawne-ekonomiczne-techniczne-radom-25-26-04-2017

Miejsce

Aviator Hotel – Radom
Malczewskiego 18
Radom, Polska
+ Google Map

Organizator

Abrys
Telefon:
+48 61 655 81 00
Email:
kontakt@abrys.pl
Strona internetowa:
http://www.abrys.pl/