Wydarzenia

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Festiwal Naturalnego Budowania

18 maja 2019 - 19 maja 2019

Festiwal Naturalnego Budowania to jedyne tego typu wydarzenie w Polsce, które przyciąga w jedno miejsce setki profesjonalistów i sympatyków budownictwa naturalnego. Głównym celem organizowanego co dwa lata wydarzenia jest popularyzacja naturalnych materiałów i technik budowania, a w dłuższej perspektywie zmiana kierunku rozwoju współczesnej architektury na bardziej przyjazną środowisku, zdrową i zrównoważoną. Festiwal jest niepowtarzalną szansą zdobycia wiedzy i nawiązania kontaktów dla osób planujących budowę lub remont domu, architektów, studentów oraz wszystkich osób związanych z branżą budowlaną pragnących poznać możliwości jakie daje dynamicznie rozwijający się rynek budownictwa naturalnego.

Część konferencyjna festiwalu to dwa dni wykładów w auli głównej budynku Wydziału Zarządzania. Wykłady będą dotyczyć szeroko rozumianej tematyki budowy naturalnego domu – począwszy od świadomego projektowania, poprzez aspekty prawne, materiały i technologie budowy, aż po naturalne wykończenia wnętrz. Zaproszeni wykładowcy postarają się również odpowiedzieć na nurtujące wielu inwestorów pytanie, czyli: jakie są koszty budowy naturalnego domu? Nie zabraknie miejsca na spotkania z osobami, które proces budowy mają już za sobą i chętnie dzielą się swoim doświadczeniem. Wśród prelegentów festiwalu znajdują się również goście zagraniczni – eksperci w różnych technologiach naturalnego budowania. W trakcie wykładów opowiedzą oni o ich pracy, ciekawych realizacjach jak również o rozwoju budownictwa naturalnego w Europie i na świecie.

Rozszerzeniem formuły wykładów będą grupy dyskusyjne ze specjalistami, prowadzone w małych, kilkunastoosobowych grupach. Będzie to możliwość rozmowy i zadawania pytań ekspertom w swoich dziedzinach, oraz okazja do poszerzenia wiedzy w dziesięciu tematach powiązanych z budową domu.

Warsztaty i pokazy prowadzone w plenerze będą doskonałym poszerzeniem wiedzy teoretycznej zdobytej na wykładach. Doświadczeni specjaliści w praktyce pokażą jak powstają ściany ze słomy i z konopi. Uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił w nakładaniu tynków glinianych, pracy z drewnem i malowaniu farbami naturalnymi.

Do udziału w festiwalu zaproszone zostały również firmy oferujące produkty i usługi związane z branżą budownictwa naturalnego, po to by w trakcie wystawy uczestnicy mogli zapoznać się z dostępnymi na rynku materiałami i rozwiązaniami. Będą to m.in. producenci ekologicznych materiałów budowlanych, innowacyjnych rozwiązań, firmy wykonawcze oraz biura projektowe.

Część konferencyjna festiwalu jest biletowana, natomiast część warsztatowa oraz wystawa są otwarte i dostępne dla każdego.

Zapraszamy!

18 – 19 maja 2019 | Wydział Zarządzania Uniwersytet Łódzki | ul. Matejki 22/26 | 90-237 Łódź

PROGRAM FESTIWALU

Więcej o festiwalu:


OSBN to stowarzyszenie, które zrzesza osoby, firmy i instytucje działające na rzecz popularyzacji budownictwa naturalnego w Polsce. Wśród członków stowarzyszenia są architekci, projektanci, wykonawcy, producenci materiałów, naukowcy, jak również mieszkańcy naturalnych domów i entuzjaści zdrowego stylu życia. Celem stowarzyszenia jest popularyzacja technik budowania z użyciem słomy, gliny, konopi oraz innych naturalnych, niskoprzetworzonych i odnawialnych materiałów oraz propagowanie całościowego, zrównoważonego myślenia o procesie tworzenia nowych i adaptacji starszych budynków. OSBN zajmuje się prowadzeniem badań przy współpracy z ośrodkami naukowo-badawczymi oraz edukacją w zakresie celów i możliwości naturalnego budownictwa w Polsce i na świecie. W kręgu zainteresowań OSBN  pozostają też inne ekologiczne systemy i strategie, takie jak permakultura, czy systemy inżynierskie np. pozyskiwanie “zielonej energii”, racjonalne gospodarowanie wodą i odpadami. Stowarzyszenie jest również członkiem ESBA (European Straw Building Association), czyli europejskiego stowarzyszenia zajmującego się budowaniem z użyciem słomy.

Szczegóły

Start:
18 maja 2019
Koniec:
19 maja 2019
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , , ,
Strona internetowa:
https://festiwal.osbn.pl/

Miejsce

Wydział Zarządzania UŁ
ul. Matejki 22/26
Łódź, łódzkie 90-237 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://zarzadzanie.uni.lodz.pl/

Organizator

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Budownictwa Naturalnego
Email:
info@osbn.pl
Strona internetowa:
https://osbn.pl/