Wydarzenia

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Wykład dla poszukiwaczy architektonicznych inspiracji – spotkanie z Nathalie de Vries już w marcu

26 marca 2015

Już 26 marca w Warszawie odbędzie się otwarty wykład Nathalie de Vries, znanej na całym świecie architektki, współzałożycielki jednej z najbardziej cenionych pracowni architektonicznych, MVDRV. Zgromadzeni w warszawskim Wola Center będą mieli niepowtarzalną okazję wysłuchania inspirującego wykładu i zapoznania się z innowacyjnymi projektami holenderskiej pracowni. Wydarzenie organizowane przez Fundację im. Stefana Kuryłowicza, odbędzie się w ramach corocznych spotkań upamiętniających rocznicę urodzin jej patrona.

Wykład Nathalie de Vries to rzadka szansa na spotkanie z mistrzynią architektury światowego formatu. Jej holenderska pracownia MVDRV słynie z innowacyjnych, inspirowanych modernizmem projektów, które wpisują się w nurt nowoczesnej urbanistyki i architektury miast. Prace MVDRV redefiniują przestrzeń publiczną, nadając jej nowy wymiar.

Wystąpienie dedykowane jest młodym i odważnym architektom poszukującym inspiracji oraz wszystkim artystom zajmującym się pracą twórczą – grafikom, ilustratorom, projektantom i designerom.

Spotkanie odbędzie się w warszawskim budynku Wola Center, zaprojektowanym przez pracownię Kuryłowicz & Associates. Wstęp na wykład jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich chętnych. W przeciągu dwóch tygodni uruchomiona zostanie platforma do rejestracji uczestników.

Wykład odbędzie się w ramach cyklu corocznych spotkań organizowanych w rocznicę urodzin prof. Stefana Kuryłowicza, polskiego architekta i urbanisty, tragicznie zmarłego w 2011 roku. Patron Fundacji uważany jest za jednego z najbardziej wpływowych twórców w historii polskiej architektury, którego praca w szczególny sposób bliska jest mieszkańcom Warszawy. Zrealizowane według jego projektu pojedyncze budynki oraz całe ich zespoły na trwałe wpisały się w urbanistyczny charakter postsocjalistycznej stolicy.

Fundacja imienia Stefana Kuryłowicza od ponad trzech lat, przez organizację konkursów i stypendiów, aktywnie wspiera rozwój młodych architektów. Jej misją jest promocja i odważnych i odpowiedzialnych projektantów, którzy tworzą zgodnie ze społeczną i kulturotwórczą rolą zawodu.

Miejsce

Wola Center
Przyokopowa 33
Warszawa, Polska

Organizator

Fundacja im. Stefana Kuryłowicza
Telefon:
+48 22 616 37 98
Strona internetowa:
www.fundacja-sk.pl