Wydarzenia

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Sen o Towarowej

12 marca 2016 @ 17:00 - 21:00

Darmowy

Jak projektować miasta, by mieszkali w nich szczęśliwi ludzie? Co zrobić, by mieli na to wpływ przede wszystkich ich mieszkańcy? Jak budować relacje z władzami samorządowymi, deweloperami i aktywistami miejskimi? O tym – na przykładzie warszawskiej ulicy Towarowej – już 12 marca o godz. 17:00 w Muzeum Powstania Warszawskiego. Wolskie Centrum Kultury zaprasza na prezentację sześciu koncepcji zagospodarowania ulicy Towarowej, debatę o przestrzeni wspólnej oraz premierę instalacji interaktywnej Wojtka Blecharza, inspirowanej dźwiękami miasta. Wstęp wolny.

PODSUMOWANIE W MUZEUM POWSTANIA WARSZAWSKIEGO

12 marca (sobota) o godz. 17:00 w Muzeum Powstania Warszawskiego interdyscyplinarne zespoły projektowe, władze miasta, eksperci z Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Architektów Polskich, aktywiści miejscy i mieszkańcy Warszawy będą wspólnie rozmawiać o przyszłości ulicy Towarowej. Debatę poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge, dziennikarka radiowej „Jedynki”. Dyskusję poprzedzą kilkuminutowe prezentacje wygłoszone przez autorów każdej z koncepcji, a wizualizacje ich pomysłów będzie można obejrzeć podczas zaaranżowa-nej specjalnie na ten dzień wystawy.

AUDIOROOM Z DŹWIĘKAMI MIASTA

Sen o Towarowej to także premiera instalacji interaktywnej Wojtka Blecharza, znanego polskiego kompozytora i oboisty. Audioroom to metaforyczna oaza dźwięku – miejsce, w którym można znaleźć schronienie przed miejskim zgiełkiem. Inspirowana zaniedbanymi i nieatrakcyjnymi obszarami Warszawy, jest miejscem spotkania ludzi, chcących poobcować ze sobą i dźwiękiem. – Uważne słuchanie, głębokie nasłuchiwanie, wsłuchiwanie się w siebie staje się deficytową czynnością w społeczeństwie rozkojarzonym i bombardowanym zmulti-plikowanymi bodźcami – zauważa Blecharz.

Do pokoju dźwięków zaprojektowanego przez artystę będzie można wejść tylko 12 marca w Hali B Muzeum Powstania Warszawskiego. Wiosną bryła stanie się elementem warszawskiej przestrzeni miejskiej.

Szczegóły

Data:
12 marca 2016
Czas:
17:00 - 21:00
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , , , , , ,
Strona internetowa:
urbnews.pl/sen-o-towarowej/

Miejsce

Muzeum Powstania Warszawskiego
Grzybowska 79
Warszawa, Polska
+ Google Map

Organizator

Wolskie Centrum Kultury