Wydarzenia

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Seminarium „Nowe narzędzia ochrony i kształtowania krajobrazu: szanse naprawy polskiej przestrzeni”

20 stycznia 2016 @ 09:00 - 16:15

Stowarzyszenie Polska Izba Urbanistów zaprasza na seminarium „Nowe narzędzia ochrony i kształtowania krajobrazu: szanse naprawy polskiej przestrzeni”.

00_Zaproszenie_GRAFIKA_MM

Obowiązująca zaledwie od trzech miesięcy tzw. ustawa krajobrazowa (Ustawa z dnia 24 kwietnia 2015 roku o zmianie niektórych ustaw w związku ze wzmocnieniem narzędzi ochrony krajobrazu), daje nam do dyspozycji nowe narzędzia: naprawy, kształtowania, ochrony… Jest zbyt wcześnie, by ocenić skuteczność nowych regulacji, jest to jednak z pewnością dobry moment na to, by przyjrzeć się wprowadzonym narzędziom oraz zastanowić nad kierunkiem, w jakim powinna pójść praktyka ich stosowania. Ich charakterystyka oraz próba odpowiedzi na pytanie, jak w pełni wykorzystać potencjał wprowadzonych regulacji, w tym w oparciu o analizę dobrych praktyk, zostanie przedstawiona
w pierwszej części spotkania.

Prezentując różne spojrzenia i perspektywy zwrócimy szczególną uwagę na zagadnienia kształtowania przestrzeni publicznych, tak, by – przy całościowym, kompleksowym ujęciu – podkreślały i wzmacniały tożsamość przestrzenną miast. Przybliżymy także specyfikę „trzeciego wymiaru krajobrazu”, w tym miejsca i roli tego zagadnienia w tzw. ustawie krajobrazowej. Oddamy głos przedstawicielom branży reklamowej, aby zapoznać się z dobrymi praktykami oraz możliwymi scenariuszami rozwoju, u podstaw których stoi m.in. przekonanie, że reklama może być elementem kształtującym krajobraz miejski.

Praktyczny aspekt przygotowania, opracowania i konstruowania uchwały, o której mowa w art. 37a ust. 1 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, będzie przedmiotem trzeciego bloku wystąpień. Przybliżając podejście partycypacyjne, mające na celu m.in. minimalizację ryzyka wystąpienia konfliktów społecznych przy tworzeniu nowych regulacji, przedstawimy także techniki i narzędzia pracy nad ustaleniem wytycznych do kształtowania przestrzeni publicznych w mieście, odwołując się do przykładów angażowania różnych grup interesariuszy, również w sytuacji sprzeczności interesów pomiędzy nimi.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Seminarium.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

PROGRAM SEMINARIUM


data: 20 stycznia 2016

godzina: 9:00 – 16:15

miejsce: Siedziba Stowarzyszenia Polska Izba Urbanistów, ul. Mokotowska 4/6 s. 6, Warszawa

To wydarzenie znajduje się także w naszym kalendarzu.
źródło: Stowarzyszenie Polska Izba Urbanistów

Szczegóły

Data:
20 stycznia 2016
Czas:
09:00 - 16:15
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Miejsce

Stowarzyszenie Polska Izba Urbanistów
Mokotowska 4/6
Warszawa, mazowieckie 00-641 Polska
+ Google Map
Telefon:
22 825-23-97
Strona internetowa:
http://izbaurbanistow.org/

Organizator

Stowarzyszenie Polska Izba Urbanistów
Telefon:
22 825-23-97
Email:
biuro@izbaurbanistow.org
Strona internetowa:
http://izbaurbanistow.org/