Co najmniej od czasów przebudowy Paryża dokonanej przez Haussmanna wiadomo, że urbanistyka nie jest po prostu dziedziną nauki, lecz ukierunkowanym działaniem mającym olbrzymi wpływ na życie społeczne i panujące w nim stosunki.
Dowiedz się więcej »27 marca 2018 r. o godz. 18.00 w Domu Kultury Kadr przy ul. Gintrowskiego 32 w Warszawie odbędzie się debata "Zieleń, relaks, rozwój – jak uatrakcyjnić przestrzeń publiczną Służewca Biurowego?" W programie spotkania: Prezentacja prac studentów Katedry Projektowania Urbanistycznego i Krajobrazu Wiejskiego Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, którzy opracowali 7 wizji rozwoju tej części Warszawy Utworzenie atrakcyjnej przestrzeni publicznej w sercu Służewca Biurowego – ramowe plany m.st. Warszawy i władz Dzielnicy Mokotów przy współpracy ze Stowarzyszeniem Lepszy Służewiec Dyskusja o kluczowych wymaganiach i wyzwaniach związanych z organizacją publicznej przestrzeni Od dzielnicy…
Dowiedz się więcej »Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej zaprasza do udziału w konferencji naukowej „Miasto. Temat rzeka”, która odbędzie się w dniach 5-6 kwietnia 2018 roku. Problematyka konferencji obejmuje dwa nurty zagadnień istotnych dla rozwoju współczesnych miast, które wiąże wspólny mianownik: Miasto i jego losy w zmieniającym się globalnym świecie, w którym procesy rozwojowe zachodzą znacznie szybciej niż możliwości dostosowania do nich przestrzeni. Miasta stanowiące istotne elementy struktury systemu przestrzennego, społecznego i gospodarczego tracą swą niekwestowaną wcześniej rolę motoru rozwoju cywilizacji. Jednocześnie zmienia się…
Dowiedz się więcej »Towarzystwo Urbanistów Polskich, Oddział w Poznaniu serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Towarzyskie Urbanistów Pogawędki", które odbędzie się w poniedziałek 9 kwietnia, o godzinie 18.00 w Cafe Misja (ul. Gołębia 1). Naszym gościem będzie Marek Maćkowiak, urbanista od ponad 10 lat pracujący w Wielkiej Brytanii. Nasz gość przybliży nam w skrócie aspekty historyczne istotne dla planowania przestrzennego w Wielkiej Brytanii, miedzy innymi nawiązując do tradycji planowania nowych miast (Ebenezer Howard & the garden city movement) ze wskazaniem na przykłady…
Dowiedz się więcej »Forum poświęcone jest funkcjonowaniu i rozwojowi przestrzeni w których żyjemy. To platforma wymiany myśli i doświadczeń tworzona m.in. przez władze samorządowe, przedstawicieli administracji publicznej, urbanistów, architektów, ekspertów, socjologów, wszystkich tych dla których tematyka przestrzeni nie jest obojętna. W trakcie Forum staramy się ocenić rozwiązania stosowane w przestrzeniach miejskich i wiele ich funkcji w aspekcie – sukcesów, porażek oraz nowych wyzwań Więcej informacji w formularzu informacyjnym oraz na stronie organizatora.
Dowiedz się więcej »Prototypowanie urbanistyczne polega na testowaniu tymczasowych zmian w przestrzeni miejskiej wspólnie z ludźmi, którzy z niej codziennie korzystają. W ten sposób możemy w rzeczywistości sprawdzić, czy wybrane przez nas miejsce może funkcjonować w inny niż dotychczas sposób lub wytworzyć jego dodatkową wartość społeczną. Prototypowanie możemy też wykorzystać do zweryfikowania, czy nasz pomysł na trwałą przebudowę przestrzeni publicznej będzie dobrze służył jej użytkownikom. Urbanista Paweł Jaworski opowie o projektach prototypowych, które zrealizował w kilku miastach w Polsce. Jego prezentacja będzie również…
Dowiedz się więcej »najwyższy czas, żeby przyszły kształt tego ważnego miejsca stał się przedmiotem poważnej dyskusji publicznej i politycznej, której efekty znajdą się wreszcie w programach wyborczych, a następnie nowym studium i strategii rozwoju, a w konsekwencji w nowym miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego - tak jak to było we wszystkich europejskich miastach, którym udało się z sukcesem przekształcić poprzemysłowe fronty wodne w swych centralnych lokalizacjach.
Dowiedz się więcej »W dniach 16-18 kwietnia odbędzie się już 10. edycja Real Estate Case Day – Akademia Nieruchomości. Projekt jest organizowany przez członków SKN Inwestycji i Nieruchomości działającego w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach w formie case study odbywających się na terenie SGH w budynku C przy al. Niepodległości 128 oraz w siedzibach firm partnerów. Na jaki temat? Tematem przewodnim będzie konsulting i transakcje na rynku nieruchomości. Uczestnicy Real Estate Case Day będą mogli zapoznać…
Dowiedz się więcej »Rywalizacja miast i budynków, które mają ambicje stać się ich współczesnymi ikonami, nabiera tempa. Lokalne władze oraz uczestnicy rynku nieruchomości coraz częściej łączą siły w staraniach o pieniądze inwestorów i życzliwość mieszkańców. Czy można pogodzić te dwa czynniki?
Dowiedz się więcej »Stowarzyszenie Architektów Polskich SARP, Galeria Architektury, Biblioteka Śląska oraz Fabryka Silesia mają zaszczyt zaprosić na dyskusję dotyczącą architektury powstałej w drugiej połowie XX wieku, która zostanie poprowadzona przez prof. Ewę Chojecką. Dyskusja jest wydarzeniem towarzyszącym wystawie "Złota dziesiątka architektury drugiej połowy XX wieku", która w Galerii Architektury zostanie udostępniona 16 kwietnia.Goście dyskusji: dr.hab.inż.arch.prof.WSPA Bolesław Stelmach, Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki dr inż. arch. Henryk Mercik, architekt, Wicemarszałek Województwa Śląskiego prof. Jan Malicki, Dyrektor Biblioteki Śląskiej dr hab. inż. arch. Magdalena Żmudzińska,…
Dowiedz się więcej »W dniach 19-20 kwietnia 2018 roku w Poznaniu albo odbędzie się konferencja naukowa pt.: “Dni Planisty: Sharing cities - współużytkujemy, współdziałamy, jesteśmy współodpowiedzialni”.
Dowiedz się więcej »20 kwietnia br. odbędzie się 10. edycja Konferencji PLGBC Dzień Ziemi z zielonym budownictwem pod hasłem Nowa tożsamość i potencjał zrównoważonych miast we Wrocławiu. To cykliczne wydarzenie organizowane przez Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC we współpracy z danym samorządem terytorialnym - w tym roku z Urzędem Miejskim we Wrocławiu. Stanowi platformę komunikacji doświadczeń i opinii ekspertów propagujących zrównoważony rozwój miast w oparciu o zielone budownictwo, skupionych wokół środowiska gospodarczego, naukowego oraz społecznego w Polsce. W programie przewidziano inspirujące spotkania, merytoryczne dyskusje…
Dowiedz się więcej »Copyright © 2018 | Urbnews Theme based on MH Magazine WordPress Theme | Kopiowanie zawartości serwisu lub jej części bez pisemnej zgody właścicieli serwisu jest zabronione.