Wydarzenia

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Konferencja „Zrównoważony rozwój” – modne hasło czy konieczność?

20 marca 2017

W marcu mija 30 rocznica ogłoszenia przez Światową Komisję ds. Środowiska i Rozwoju raportu „Nasza Wspólna Przyszłość” określanego również jako “Raport Brundtland”. Dokument ten stworzył podstawy światowej polityki w zakresie zrównoważonego modelu życia. Z tej okazji Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, wspólnie z Urzędem Miasta Stołecznego Warszawy, Instytutem na rzecz Ekorozowju i Towarzystwem Naukowym Franciszka Salezego 20 marca br. organizują konferencję “Theoria i praxis zrównoważonego rozwoju. 30 lat od ogłoszenia Raportu Brundtland”. Konferencję tę patronatem honorowym objęło Ministerstwo Rozwoju.

Jaki wpływ wywarł Raport Brundtland na światową politykę w zakresie zrównoważonego rozwoju w ciągu minionych 30 lat? Na ile tezy zawarte w Raporcie sprzed 30 lat są aktualne dzisiaj? Jak działania Polski wpisują się w ideę zrównoważonego rozwoju? Jaka będzie rola zrównoważonego rozwoju w przyszłości? Na te i wiele innych pytań będą szukali odpowiedzi prelegenci i uczestnicy konferencji “Theoria i praxis zrównoważonego rozwoju. 30 lat od ogłoszenia Raportu Brundtland”. Choć odbędzie się ona 20 marca, to zostanie zainaugurowana już 15 marca o godz. 13.30 otwarciem wystawy posterowej, poświęconej edukacji na rzecz zrównoważonego rozwoju. Zarówno wystawa, jak i konferencja będą miały miejsce w gmachu Auditorium  Maximum w kampusie UKSW przy ul. Wóycickiego 1/3 w Warszawie.

Konferencja jest objęta patronatem honorowym przez Ministerstwo Rozwoju. Więcej informacji na temat samej konferencji można uzyskać na stronie tnfs.pl/raportbrundtland.

Miejsce

UKSW
Wóycickiego 1/3
Warszawa, Polska
+ Google Map

Organizator

Instytut na rzecz ekorozwoju