Wydarzenia

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Konferencja DiverCITY – miasto dla wszystkich

11 września 2014 - 12 września 2014

Darmowy

Na konferencję zapraszamy przedstawicieli samorządów, architektów, urbanistów, wszystkie osoby zajmujące się planowaniem i zagospodarowaniem przestrzennym, transformacją miast, przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz działaczy miejskich.

WSZYSTKIE_LOGA

Konferencja jest efektem współpracy polsko-norweskiej rozwijanej od wielu lat dzięki realizacji projektów finansowanych z funduszy norweskich i funduszy EOG. Organizatorem konferencji jest  Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju przy współpracy z norweskim Ministerstwem Samorządu Terytorialnego i Modernizacji, Miastem Wrocław, Norweskim Stowarzyszeniem Władz Lokalnych i Regionalnych (KS),  Miastem Siechnice oraz Ambasadą Norwegii w Polsce.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Organizatorzy zapewniają zakwaterowanie, wyżywienie oraz transport podczas konferencji.

Chęć uczestnictwa w konferencji oraz wydarzeniach towarzyszących należy zgłosić poprzez system rejestracji. Kod do sytemu rejestracji to DV3R3874.

Zgłoszenia są przyjmowane do 14 sierpnia 2014 r. Informacje o możliwości uczestnictwa w konferencji będą przekazywane w formie elektronicznej, na adres podany w formularzu zgłoszeniowym nie później niż do 19 sierpnia 2014 r.

Pierwszego dnia konferencji (11 września br.) wygłoszone zostaną dwa wykłady na temat modelowych miast przyszłości. Podczas dwóch paneli dyskusyjnych poruszone zostaną w szczególności wybrane aspekty mikrozmian w miastach oraz tematyka partycypacji społecznej w kształtowaniu przestrzeni miast.

Dodatkowym tematem będzie prezentacja wyników prac międzynarodowych i interdyscyplinarnych warsztatów z udziałem studentów i młodych profesjonalistów z Polski, Norwegii i Islandii, które odbyły się w maju br. we Wrocławiu. Uczestnicy warsztatów analizowali rozwiązania z zakresu planowania przestrzennego nowej dzielnicy Wrocławia – Nowych Żernik oraz w podwrocławskich Siechnic.

Drugiego dnia konferencji (12 września br.) zorganizowane zostaną wycieczki tematyczne, których celem będzie zapoznanie się z ciekawymi rozwiązaniami architektoniczno – urbanistycznymi oraz rewitalizacyjnymi na terenie Wrocławia i okolic.

Uczestnicy konferencji będą mogli wybrać jedną z czterech propozycji wizyt warsztatowych:

  •  Modernistyczne osiedle WuWA oraz osiedle Sępolno jako inspiracja dla osiedla eksperymentalnego Nowe Żerniki;
  •  Nadodrze. Proces rewitalizacji XIX-wiecznej dzielnicy Wrocławia 2007-2013; 
  •  Siechnice – nowe miasto koło Wrocławia;
  •  Architektura modernistyczna i późnomodernistyczna w centrum Wrocławia.

W czasie trwania wycieczek, uczestnicy pod okiem wykwalifikowanych przewodników poznają między innymi historię poszczególnych miejsc, plany dotyczące ich zagospodarowania czy dobre praktyki w zakresie rewitalizacji. Wizyty będą również dobrą okazją
do wymiany doświadczeń i dobrych praktyk pomiędzy uczestnikami.

WYDARZENIA SPECJALNE

Konferencja będzie poprzedzona koncertem zespołu Karuzela Group, podczas którego wykonane zostaną piosenki Agnieszki Osieckiej w języku norweskim i polskim. Koncert poprowadzi Bente Kahan, urodzona w Norwegii żydowska artystka obecnie związana z Wrocławiem, Prezes Zarządu Fundacji Bente Kahan, Dyrektor Centrum Kultury i Edukacji Żydowskiej we Wrocławiu.
Koncert odbędzie się 10 września br. w Synagodze pod Białym Bocianem. Miejsce koncertu ma szczególne znaczenie dla współpracy polsko-norweskiej. Jest to obiekt odrestaurowany ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2004-2009.

Podczas konferencji otwarta zostanie wystawa fotografii przedstawiających najciekawsze obiekty i rozwiązania przestrzenne Wrocławia i Oslo. Otwarcie wystawy odbędzie się 11 września br. w Muzeum Miejskim Wrocławia. Wystawa będzie dostępna również na wrocławskim Rynku.

Program konferencji znajduje się pod tym adresem.

Szczegóły

Start:
11 września 2014
Koniec:
12 września 2014
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , , ,
Strona internetowa:
urbnews.pl/konferencja-divercity-miasto-wroclaw-11-12-09-14-r/

Miejsce

różne, zawarte w programie

Organizator

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju