Wydarzenia

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Departament Propozycji – Mieszkaj na Wiśle

2 września 2015 @ 18:00 - 21:00

Darmowy

Fundacja Bęc Zmiana zaprasza na spotkanie z cyklu „KONKRETNIE O WIŚLE: Jak jest a jak być może?”


02/09 (środa) g. 18:00 Departament Propozycji: MIESZKAJ NA WIŚLE! prowadzi Magda Mosiewicz


„Więcej życia nad Wisłą!” – tak, ale jakiego? Czy potrzebujemy tylko parku czy może miejsc do mieszkania i do pracy, sal do spotkań, placów handlowych?

Najnowsze plany Ratusza (np. kładka dla rowerów pod Mostem Łazienkowskim) pokazują, że zgłaszanie projektów przez mieszkańców stwarza szansę na ich realizację. Dlatego zapraszamy Państwa do udziału w Departamencie Propozycji dla Wisły, którego głównym tematem będzie MIESZKANIE NA WIŚLE. W Warszawie powstają już pierwsze osiedla na rzece – w portach Czerniakowskim i Praskim. Chętnych do zamieszkania na wodzie nie brakuje, ale jakie są konkretne możliwości zmiany adresu na rzeczny? O tym dyskutować będziemy podczas spotkania, którego gośćmi będą między innymi twórcy barek mieszkalnych.

Departament Propozycji to otwarte spotkanie, gdzie każdy może zgłosić swój pomysł: architekci, organizacje, fantaści, działacze społeczni. Przedstawiamy projekty, nie ograniczamy się do krytyki. Prezentacje trwają nie dłużej niż 10 min, po każdej jest (gorąca!) dyskusja. Do dyspozycji są mikrofony i ekran do prezentacji.

To może być pierwszy krok do zawiązania trwałych inicjatyw, włączenia się w działalność lokalnej organizacji, nagłośnienia projektu wśród sąsiadów i w mediach. To może być pierwszy krok do realizacji pomysłu z budżetu obywatelskiego.

Zgłoszenie powinno zawierać kilkuzdaniowy opis propozycji oraz prezentację przygotowaną w formacie jpg. Zgłoszenia prosimy przesyłać na: [email protected]

Miejsce spotkania: Plac Zabaw nad Wisłą, bulwar Grzymały-Siedleckiego, M: Centrum Nauki Kopernik

Organizator: Fundacja Bęc Zmiana / www.beczmiana.pl    

Współpraca: Plac Zabaw

Link do wydarzenia na fb: www.facebook.com/events/1448609252114717/

*Konkretnie o Wiśle to cykl spotkań, podczas których przyglądamy się rozwiązaniom architektoniczno-urbanistycznym dotyczącym rzek w miastach europejskich i wspólnie zastanawiamy się, jak wnioski płynące z działań zagranicznych mogą przełożyć się na lepszą organizację brzegów Wisły w Warszawie. Do tej pory gościliśmy architektów pracujących w Zurychu, Rzymie, Berlinie i Kopenhadze. Podczas warsztatów opracowywane są projekty dedykowane warszawskim terenom nadwiślanym. Pomysły będą miały następnie szansę trafić do Budżetu Partycypacyjnego i zostać zrealizowane w 2017 r.

Wydarzenie odbywa się w ramach tegorocznej edycji cyklu SYNCHRONIZACJA, poświęconej konkretnym możliwościom wymyślania na nowo relacji na jakich oparta jest organizacja miast. Edycja pomyślana, jako krytyczny projekt analityczny, nakierowana jest na poszukiwanie KONKRETU.

Projekt realizowany jest dzięki wsparciu uzyskanemu od: Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasta Stołecznego Warszawy

Szczegóły

Data:
2 września 2015
Czas:
18:00 - 21:00
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , , ,

Miejsce

Plac Zabaw
bulwar Grzymały-Siedleckiego
Warszawa, Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/placzabawnadwisla

Organizator

Fundacja Bęc Zmiana
Telefon:
22 827 64 62
Email:
bec@funbec.eu
Strona internetowa:
http://www.beczmiana.pl/