AKTUALNOŚCI

Archiwum

Ładowanie Wydarzenia
Szukaj Wydarzenia

Event Views Navigation

Nadchodzące Wydarzenia

Wydarzenia List Navigation

Październik 2018

WESTIVAL ARCHITEKTURY: Mieszkam w mieście

Październik 12 - Październik 20
Darmowy

WESTIVAL ARCHITEKTURY jest unikatową inicjatywą szczecińskiego oddziału SARP. To jedno z najważniejszych w Polsce przedsięwzięć dedykowanych sztuce architektury, oraz wnikliwemu i wszechstronnemu spojrzeniu na miasto, nie tylko w kontekście architektonicznym czy urbanistycznym, ale przede wszystkim społecznym.

Dowiedz się więcej »

Szyldy i neony warszawskie

Październik 21
Dom Spotkań z Historią, Karowa 20
Warszawa, mazowieckie 00-324 Polska
+ Google Map
Darmowy

Przed wojną w Warszawie królowały szyldy, zaś neony pojawiły się w stolicy już po wojnie. Rozświetlały wtedy nowo wybudowane budynki, ulice i place! Te starannie zaprojektowane dzieła zachwycały kształtem, kolorem i liternictwem. Często były też animowane, jak np. siatkarka na placu MDM. Podczas tego spotkania poznamy najpiękniejsze szyldy i neony, dowiemy się, co sprawia, że neony świecą, poznamy nowe neony, które dopiero niedawno zabłysły w Warszawie i przekonamy się, jak dobrze zaprojektowane szyldy mogą wpłynąć na poprawę przestrzeni wokół nas!

Dowiedz się więcej »

Teoria Habitatu: współczesny kontekst

Październik 25 - Październik 27
Muzeum Architektury we Wrocławiu, ul. Bernardyńska 5
Wrocław, 50-156 Polska
+ Google Map

Serdecznie zapraszamy na 30. Międzynarodową Konferencję Naukową Teoria Habitatu: współczesny kontekst. Celem konferencji jest podjęcie problematyki architektury mieszkaniowej we współczesnym świecie w zagadnieniu teoretycznym, praktycznym oraz polityczno-społecznym. Obszar tematyczny konferencji dotyczy zagadnień z zakresu architektury, urbanistyki, humanistyki środowiska mieszkaniowego, socjologii i innymi dziedzinami wpisującymi się w nurt związany ze środowiskiem mieszkaniowym. W ramach konferencji planowana jest wystawa architektury mieszkaniowej, konkurs studencki a także otwarty panel dyskusyjny w czasie którego zaprezentowane zostaną różne aspekty środowiska mieszkaniowego człowieka. Gościem specjalnym konferencji jest…

Dowiedz się więcej »

Całkiem zwykłe zabytki

Październik 28
Dom Spotkań z Historią, Karowa 20
Warszawa, mazowieckie 00-324 Polska
+ Google Map
Darmowy

Czasem z pozoru zwyczajne budynki mają ciekawą architekturę i ogromną wartość historyczną! Podczas spotkania zauważymy, że zabytki to nie tylko reprezentacyjne budynki, katedry i pałace, lecz także budynki użytkowe, w których sami często bywamy, np. szkoły, szpitale i fabryki. Czasami w zabytkowych budynkach mogą mieścić się banki, sklepy czy zakłady fryzjerskie! To jeszcze nie wszystko - zabytkiem może być też wyłożona brukiem ulica, nadwiślański bulwar i… zgadniecie, co jeszcze?

Dowiedz się więcej »
Listopad 2018

Konferencja: Miasto dla ludzi

Listopad 9 - Listopad 10
Politechnika Wrocławska Wrocław,

Zgodnie z Living Planet Report z 2016 r. wartość Wskaźnika Żyjącej Planety spadła od 1970 r. o 58%. Przyspieszony rozwój technologiczny i gospodarczy odbywa się często kosztem ekosystemów. Zauważalny jest również szereg problemów urbanizacyjnych dotyczących miast XXI w., tj. gentryfikacja, kontrurbanizacja, suburbanizacja, czy rozlewanie się miasta (ang. urban sprawl). Dynamiczny rozwój cywilizacyjny stanowi podstawę do dyskusji o przyszłości i kierunkach kształtowania obiektów architektonicznych i terenów zurbanizowanych.       Idąc naprzeciw działaniom projektowym i biorąc odpowiedzialność za lepszą jakość życia kolejnych pokoleń…

Dowiedz się więcej »

#Map_IT! Mapping Hackathon

Listopad 17 - Listopad 18

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu #Map_IT! Mapping Hackathon. Konkurs odbędzie się w dniach 17-18 listopada w Krakowie. Zadaniem drużyn będzie budowa rozwiązania wykorzystującego Here Api w ramach jednego z proponowanych tematów: Environment, Social Responsibility, Smart Cities, Smart Mobility, Public Transportation & Logistics, Sports & Tourism. Podczas trwającego 24 godziny hackathonu uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach z Here Api (https://developer.here.com), które prowadzone będą przez pracowników HERE. Mentorami wydarzenia są przedstawiciele Uniwesytetu Jagiellońskiego i Akademii Górniczo-Hutniczej oraz firm FEV, Garmin,…

Dowiedz się więcej »

Nowe życie zabytków

Listopad 18
Dom Spotkań z Historią, Karowa 20
Warszawa, mazowieckie 00-324 Polska
+ Google Map
Darmowy

Czasami budynki o dużej wartości architektonicznej i historycznej po prostu niszczeją… Co decyduje o tym, że budynek jest zabytkowy? Kiedy architektura powinna być chroniona i jak o nią dbać? Wspólnie poszukamy odpowiedzi na te pytania i dowiemy się, jak nadawać zabytkowej architekturze nowe funkcje oraz wykorzystywać opuszczone, ale ciekawe przestrzenie do nowych celów!

Dowiedz się więcej »

Detal warszawski

Listopad 25
Dom Spotkań z Historią, Karowa 20
Warszawa, mazowieckie 00-324 Polska
Darmowy

Spójrzcie pod nogi! Czy to, po czym na co dzień chodzimy, może mieć wartość historyczną? A teraz wzrok w górę! Co może być wyjątkowego w oprawie okien? Niegdyś architekci starannie projektowali nawet najdrobniejsze elementy budynków i miejsc, dbając o bogactwo detali, a różne epoki i style przynosiły nowe rozwiązania. Przypatrzmy się im, a przy okazji lepiej zrozumiemy, jak przez wieki zmieniały się trendy w architekturze!

Dowiedz się więcej »
Grudzień 2018

Czy blok może być zabytkiem?

Grudzień 2
Dom Spotkań z Historią, Karowa 20
Warszawa, mazowieckie 00-324 Polska
+ Google Map
Darmowy

Podczas tego warsztatu zastanowimy się, czy budynki i domy, w których dziś mieszkamy, kiedyś staną się zabytkami. Wyjaśnimy sobie także, dlaczego walczy się o to, aby budynki, które powstały po wojnie, zostały uznane za zabytki. W trakcie zajęć poznamy pojęcie “powojenny modernizm” i spojrzymy na warszawskie przykłady tego nurtu. Wysłuchamy również historii obiektów, które są z nami do dziś… i tych, które zostały wyburzone. Może dzięki temu znajdziemy odpowiedź na pytanie, czy blok również może być zabytkiem!

Dowiedz się więcej »

V Kongres Rewitalizacji

Grudzień 3 - Grudzień 4
Lubelskie Centrum Konferencyjne w Lublinie, Grottgera 2
Lublin, lubelskie 20-029 Polska
+ Google Map

V Kongres Rewitalizacji kontynuuje rozpoczętą w 2010 roku tradycję spotkań środowiska zainteresowanego procesami rewitalizacji — naukowców, samorządowców, przedstawicieli organizacji pozarządowych, ekspertów oraz polityków. W tej edycji, w dniach 3-4 grudnia 2018 r., mamy zaszczyt zaprosić Państwa do Lublina, miasta, w którym zrealizowane działania rewitalizacyjne zostały docenione w konkursie na opracowanie modelowych rozwiązań z zakresu rewitalizacji. Głównym celem tegorocznego kongresu jest wypracowanie rekomendacji do optymalizacji polskiego modelu rewitalizacji, przyjmując za podstawę ocenę dotychczasowych doświadczeń oraz celów polityki miejskiej. Kongresy Rewitalizacji stanowi…

Dowiedz się więcej »
+ Export Events