Wilanów zmienia plan miejscowy przy galerii handlowej

Urząd dzielnicy Wilanów zmienia plan zagospodarowania przestrzennego przy planowanej galerii handlowej. Zamiast drugiego budynku olbrzymiego obiektu miałby powstać park.

wilanów

Planowane zmiany w planie miejscowym

Mowa o terenie, na którym ma powstać ogromny obiekt handlowy wzdłuż ul. Przyczółkowej. Obiekt miałby być składać z dwóch budynków – pierwszy od ul. Branickiego do ul. Herbu Szreniawa (61 tys. m kw.) oraz drugi, który  miałby znajdywać się na rogu ul. Herbu Szreniawa i Przyczółkowej (16 tys. m kw.). Zmiana miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego ma dotyczyć mniejszego obiektu – ratusz dzielnicy chce okroić teren pod budowę galerii o ten właśnie obszar. Ten budynek miał mieć kształt półksiężyca i obejmować połowę planowanego kolistego placu. Jak przekonuje burmistrz Wilanowa – tak duży obiekt nie jest potrzebny, a mieszkańcom dzielnicy brakuje otwartych terenów zielonych i rekreacyjnych. Jeden duży budynek ma w zupełności wystarczyć i zaspokoić potrzeby mieszkańców. Według burmistrza na terenie planowanego przez wykonawcę mniejszego budynku handlowego powinien powstać najwyżej lekki, niewielki obiekt, osłaniający park od Przyczółkowej.

Wykonawcą galerii handlowej jest firma GTC, która czeka na pozwolenie na budowę pierwszego budynku. Pozwolenie ma uzyskać po zmianie planu miejscowego, który dopuszczałby obiekt wielkopowierzchniowy. Dla gazeta.pl wypowiedział się Piotra Kroenke, dyrektor generalny GTC SA “Nie znamy szczegółów propozycji i trudno nam w tej chwili ocenić jej skutki. Już teraz z całą pewnością można przewidzieć, że w przypadku akceptacji proponowanych zmian nie zostanie zrealizowana planowana oś widokowa wzdłuż ul. Herbu Szreniawa, a plac na terenie galerii nie zostanie zamknięty symetryczną zabudową”. Plac miał mieć zaprojektowaną posadzkę i owalny kształt, a symetryczne budynki zamykałyby go.

Poniżej teren, na którym ma powstać galeria: