Więcej rowerów Veturilo w Warszawie

Władze Warszawy podpisały nową umowę dotyczącą obsługi systemów miejskich Veturilo. 

System rowerów miejskich Veturilo, działający w stolicy, jest największym systemem w Polsce. Od marca przyszłego roku liczba pojazdów zwiększy się o połowę – do ok. 4500. Liczba stacji zwiększy się o 100, z ok. dwustu do trzystu. Zapowiadane są zmiany w interfejsie stacji dokujących.

Większa ilość pojazdów i stacji to nie jedyne nowości. W ofercie Veturilo pojawią się rowery elektryczne. Sto sztuk tego typu pojazdów obsługiwać ma rejon Skarpy Warszawskiej. Zmienić ma się również wygląd i wyposażenie rowerów – wygodę i bezpieczeństwo użytkownikom mają zapewnić nowe kierownice, dzwonki, system przerzutek, regulowane siodełka czy dodatkowy hamulec. Bez zmian pozostanie operator systemu. Firma NextBike za czteroletni okres obowiązywania kontraktu, otrzyma od miasta około 45 milionów złotych.

Systemy rowerów miejskich stały się w ostatnich latach popularne na całym świecie. Największe z nich znajdziemy w miastach chińskich. Wskutek powiększenia liczby stacji, warszawski system stanie się jednym z największych w Europie – większe będą tylko systemy w Paryżu, Brukseli, Barcelonie, Brukseli i Mediolanie.

Rowery Miejskie

Systemy rowerów miejskich popularne są również w Polsce – korzystają z nich już m.in. mieszkańcy Krakowa, Poznania, Łodzi, Bydgoszczy, Lublina czy Opola. Wczoraj informowaliśmy o uruchomieniu systemu rowerów miejskich w Legnicy.