Wiceminister Anna Kornecka odwołana ze stanowiska

Premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o odwołaniu Anny Korneckiej z funkcji podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii. W resorcie odpowiadała za budownictwo, planowanie i zagospodarowanie przestrzenne oraz mieszkalnictwo.

Anna Kornecka

Anna Kornecka odpowiedzialna była za planowanie przestrzenne od października 2020 roku

Oficjalnie powodem przekazanym przez rzecznika rządu jest “zdecydowanie niezadowalające tempo prac nad kluczowymi projektami #PolskiŁad w zakresie ułatwienia budowy domów 70 m2 oraz zakupu mieszkań bez wkładu własnego”. Warto dodać, że projekt dotyczący budowy domów do 70 m2 opublikowany został dzisiaj rano na stronach Rządowego Centrum Legislacji. Opisujemy go w innym dzisiejszym tekściePomimo publikacji projektu wiceminister zostaje odwołana.

Dymisja może mieć związek z krytyką programu Polski Ład, w aspekcie podatków. Kornecka dołączyła do innych osób, związanych z Porozumieniem Jarosława Gowina, które zgłaszały publicznie uwagi do proponowanych zmian systemu podatkowego.

Powołana w dniu 26 października 2020 r. na stanowisko wiceministra rozwoju, pracy i technologii Kornecka pełniła funkcję przez ponad 10 miesięcy. Zastąpiła na stanowisku podsekretarza stanu odpowiedzialnego za planowanie przestrzenne Roberta Nowickiego.

Wchodząc do rządu miałam jeden cel: bronić polskich przedsiębiorców. Nie ma zgody na drastyczne podnoszenie dla nich podatków i danin. Nie żałuję, że zapłaciłam za to dymisją. Dalej będę pracować na rzecz tych, dzięki którym Polska się rozwija.

– skomentowała na swoim profilu Anna Kornecka.