Rusza cykl spotkań „W 8 Pytań Dookoła Miasta” organizowany przez Urban Land Institute Poland

 Przed polskimi miastami stoi obecnie wiele wyzwań. Zrównoważony rozwój, cyberbezpieczeństwo, adaptacja do zmian klimatu, czy aktywizacja społeczności lokalnej. To trudne zadania, z którymi muszą zmierzyć się włodarze największych polskich miast. Jaki mają plan? Jak będzie wyglądał ich rozwój w dobie pandemii? Gdzie w tym wszystkim znajdują się strategie rozwoju i polityka przestrzenna? Te i inne zagadnienia będą poruszane w cyklu spotkań „W 8 Pytań Dookoła Miasta”, organizowanym przez Urban Land Institute Poland. Pierwsze spotkanie już 16 lutego.

8 miast, 8 prezydentów, 8 spotkań.

 Urban Land Institute Poland rusza z cyklem spotkań z prezydentami 8 największych miast w Polsce na temat strategii i polityki przestrzennej. Pierwsze spotkanie cyklu odbędzie się już 16 lutego, a inauguracyjnym gościem będzie Prezydent Katowic, Marcin Krupa. Spotkanie odbędzie się online, a udział w nim będzie darmowy.

Jak zarządzać miastem w 2021 roku?

 Jak będą zmieniały się Katowice? Które inwestycje powstaną pomimo pandemicznych oszczędności? Jakie pomysły ma ratusz na poprawę jakości życia mieszkańców? Na jakie branże stawia poprzemysłowa metropolia? Jak będzie przeciwdziałać wpływom zmian klimatu? Jak miasto zadba o cyberbezpieczeństwo mieszkańców? Gdzie widzi szanse rozwoju i jaką rolę chce odgrywać w ramach Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii? To tylko kilka z pytań, na które odpowie podczas spotkania Prezydent Katowic.

Grafika promująca cykl spotkań "W 8 pytań dookoła miasta"

Cykl spotkań “W 8 Pytań dookoła miasta” rozpocznie się już 16 lutego | źródło: ULI Poland

Katowice – innowacyjny ośrodek biznesowo-kongresowy?

 Stolica województwa Śląskiego to największe miasto konurbacji górnośląskiej. Władze samorządowe stawiają przede wszystkim na transformację poprzemysłowego ośrodka w miasto inteligentne, innowacyjne, zintegrowane. Dążą również, aby miasto stało się międzynarodowe, jak i pełniło wiodącą rolę w ramach związku metropolitalnego. Dzięki temu Katowice stale umacniają swoją pozycję w kraju i w regionie. Włodarze nie boją się również implementować nowatorskich rozwiązań o których najpewniej opowiedzą podczas spotkania. Co więcej, wraz z rozwojem podejmują się oni kolejnych ambitnych przedsięwzięć. Przed metropolią stoi wyzwanie organizacji Światowego Forum Miejskiego – to prestiżowe wydarzenie stolica województwa Śląskiego zorganizuje już w 2022r. Za tak szeroko nakreślonymi planami muszą iść konkretne inwestycje, ale jakie?

Tematyka spotkania

 Podczas spotkania Prezydent Katowic poruszy kwestie zaplanowanych działań ratusza dotyczących, m.in. rozwoju infrastruktury publicznego transportu zbiorowego, powstania nowych terenów zielonych czy strefy płatnego parkowania. Wskazane zostaną również kierunki rozwoju sieci drogowo-ulicznej, polityki elektromobilności czy zrównoważonej mobilności. Dowiemy się także, które inwestycje miejskie są priorytetowe, jak będą finansowane, jakich zmian można się spodziewać w zagospodarowaniu przestrzennym, na co mogą liczyć inwestorzy planujący nowe projekty w mieście oraz jakie są obecne priorytety polityki planistycznej.

Program spotkania:

– Prezentacja Prezydenta Miasta – Marcina Krupy
– Wywiad z Prezydentem
– Pytania od uczestników spotkania

Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu 16 lutego 2021 o godz. 9:30.

Spotkanie odbędzie się na platformie Zoom. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, wymaga jedynie wcześniejszej rejestracji pod tym linkiem.

Po rejestracji każdy Uczestnik otrzyma link do zalogowania się.

Zachęcamy również do śledzenia Urban Land Institute Poland w mediach społecznościowych:

  Twitter

  Instagram

  LinkedIn

Urbnews.pl został patronem medialnym całego cyklu wydarzeń spotkań z prezydentami „W 8 Pytań Dookoła Miasta”. 

To wydarzenie znajduje się także w naszym kalendarzu.