Sztuka w mieście – Urban Land Institute startuje z nową edycją PLACES + SPACES

Popularny cykl spotkań organizowanych przez polski oddział Urban Land Institute powraca w nowej odsłonie. Pierwsze z nich odbędzie się już 6 marca w Warszawie. Tym razem przedstawiciele rynku nieruchomości, architekci, urbaniści, badacze oraz samorządowcy będą dyskutować o wpływie dostępności rozrywki, kultury i sztuki na atrakcyjność miast, w szczególności dużych ośrodków biznesowych.

Wśród prelegentów, którzy potwierdzili udział w PLACES + SPACES jest m.in. Slagin Parakatil, dyrektor w firmie Mercer doradzającej w zakresie wykorzystania kapitału ludzkiego, a także koordynator projektu badawczego “Quality of Living” – rankingu atrakcyjności miast dla pracowników mobilnych: https://www.mercer.com/newsroom/2018-quality-of-living-survey.html. Slagin Parakatil odpowie m.in. na pytanie, w jakim stopniu oferta miasta „po godzinach” wpływa na podejmowanie przez pracowników decyzji o relokacji.

W spotkaniu uczestniczyć będzie też Hala El Akl, dyrektorka w londyńskiej pracowni PLP Architecture i założycielka jej ramienia badawczego – PLP Labs, a także przewodnicząca inicjatyw Urban Land Institute, takich jak Urban Art Forum czy Young Leaders Group. Jako architektka i urbanistka, Hala El Akl przedstawi swój pogląd na proces planowania miast, w tym tworzenie planów zagospodarowania przestrzennego, uwzględniający potrzeby kulturalne i rozrywkowe mieszkańców.

W dyskusji ekspertów towarzyszącej każdemu spotkaniu PLACES + SPACES wezmą udział m.in. przedstawiciele firm, które realizując projekty deweloperskie, chętnie angażują się w inicjatywy kulturalne: Gerard Schuurman, dyrektor projektu Stocznia Cesarska w Gdańsku, a także Malwina Pawłowska, manager ds. marketingu i komunikacji w Skanska Property Poland. W rolę moderatora PLACES + SPACES wcieli się John Banka, członek komitetu wykonawczego Urban Land Institute Poland.

Dodatkowe informacje o PLACES + SPACES oraz link do rejestracji na pierwsze spotkanie są dostępne na: https://europe.uli.org/event/uli-poland-places-spaces-the-arts-and-the-city/

Partnerami wydarzenia są firmy: Skanska, Colliers International, Dentons, Echo Investment oraz Ghelamco.


O Urban Land Institute

Urban Land Institute (ULI) to międzynarodowa organizacja non-profit, prowadząca działania w zakresie badań i edukacji. Jej misją jest wytyczanie odpowiedzialnych sposobów planowania i rozwoju miast, sprzyjających tworzeniu i umacnianiu lokalnych społeczności. ULI zostało założone w Stanach Zjednoczonych w 1936 roku. Obecnie działa w 82 krajach, w których zrzesza blisko 40 tysięcy członków – specjalistów w obszarach takich jak nieruchomości, urbanistyka i architektura. W Europie ULI jest obecne od początku lat 90-tych XX wieku – skupia ponad 2,6 tysiąca osób z 27 krajów, w tym Niemiec, Francji, Holandii, Polski i Turcji.