Seminarium Miejska Sztuka Ogrodowa podczas Gardenii – Poznań, 02.03.2017

„Przestrzeń dla zieleni”, czyli XI edycja Miejskiej Sztuki Ogrodowej

Nowelizacja ustawy o ochronie przyrody, rewitalizacja Łodzi, zieleń miejska w mikroskali, idea slow city, bezpieczny i niedrogi plac zabaw, inwestycje w dog parki, marketing ośrodków miejskich i oprogramowanie dla branży – to tylko kilka z tematów, które pojawią się podczas XI edycji seminarium Miejska Sztuka Ogrodowa, współorganizowanego przez miesięcznik „Zieleń Miejska” pierwszego dnia Targów Gardenia w Poznaniu.

Dokładnie 2 marca, we czwartek o godzinie 10:30, rozpocznie się seminarium Miejska Sztuka Ogrodowa. To branżowe spotkanie, które rokrocznie skupia coraz większe audytorium. Konferencja jest kierowana przede wszystkim do zarządców terenów zieleni, wykonawców, producentów, ogrodników, jak również do architektów i architektów krajobrazu. Całodniowe seminarium odbędzie się pierwszego dnia Międzynarodowych Targów Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA w pawilonie nr 15. – Od jedenastu lat wydarzenie współorganizujemy z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi. Każdego roku staramy się by program był interesujący, zróżnicowany pod względem tematycznym i wpisywał się w najnowsze trendy. Wśród prelegentów zawsze znajdują się praktycy, którzy zgłębiają poszczególne zagadnienia, bazując na swoim bogatym doświadczeniu. – podkreśla Judyta Więcławska, redaktor prowadząca miesięcznik „Zieleń Miejska”. – W ubiegłym roku w naszej konferencji uczestniczyło ponad 700 osób, to dla nas sygnał, że branża chce się doszkalać, wciąż poszukuje inspiracji i miejsca do wymiany doświadczeń. Mam nadzieję, że i ta edycja przypadnie naszym odbiorcom do gustu. – dodaje. Wśród prelegentów znajdą się stali współpracownicy miesięcznika „Zieleń Miejska” – mowa tutaj m.in. o adwokat Sarze Annie Til Dąbrowskiej, która omówi praktyczny zakres zmian w odniesieniu do nowelizacji ustawy o ochronie przyrody, ale także o dr inż. Monice J. Latkowskiej ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, która z kolei przedstawi temat zieleni miejskiej w mikroskali. Podczas seminarium głos zabierze – również dobrze znany czytelnikom „Zieleni Miejskiej” – Dominik Berliński (Centrum Kontroli Placów Zabaw), który przekona uczestników, że można stworzyć bezpieczny i niedrogi plac zabaw. Nie zabraknie także Anny Komorowskiej z pracowni k., która tym razem wskaże dobre praktyki w ramach konsultacji społecznych. Pełen program wydarzenia można znaleźć poniżej.

Udział w seminarium jest bezpłatny, po uprzednim zgłoszeniu. Te z kolei – drogą elektroniczną – będą przyjmowane przez cały luty. Zgłoszenie upoważnia do jednorazowego bezpłatnego wstępu na Targi Gardenia.

Informacje na temat seminarium zamieszczane są na bieżąco na stronie wydarzenia: www.facebook.com/miesiecznikZM. Tam również pojawi się link do zgłoszeń na seminarium.

PROGRAM WYDARZENIA

To wydarzenie znajduje się także w naszym kalendarzu.