reSITE 2016: Piąta międzynarodowa konferencja o gorącym tytule – „Miasta w migracji”

Konferencji towarzyszyć będzie bogaty program skierowany do dużej publiczności, który będzie miał miejsce w przestrzeni publicznej Pragi. Po raz kolejny reSITE stworzy możliwość dialogu między ekspertami i mieszkańcami: połączy ich wspólna miłość do miasta i wysiłek, by stało się lepszym miejscem do życia, pracy i zabawy dla kolejnych pokoleń.

Bilety są już dostępne w sprzedaży, najniższe ceny obowiązywać będą do 15 lutego.
resite

Migracja dotyczy wszystkich miast. Kropka.

Międzykulturową, międzypokoleniową, międzynarodową, krajową, między miastami, z peryferii do centrum czy też wewnątrz miast – wszystkie miasta na świecie doświadczają migracji. To oczywiście zawsze wpływa na przestrzeń publiczną. Obecna sytuacja w Europie pokazała, jak wielka przepaść istnieje między krajami Europy Zachodniej i nowymi krajami członkowskimi UE. Dlatego właśnie Praga jest idealnym miejscem do dyskusji na ten ogromnie ważny temat.

„Migracja i jej wpływ na przestrzeń publiczną to główne wyzwania naszego pokolenia. Wyjdziemy im na przeciw. reSITE 2016 pokaże, w jaki sposób możemy to zrobić” – mówi architekt krajobrazu Martin Barry, założyciel i dyrektor reSITE,i dodaje: „Migracja to naturalna szansa, nie musimy się jej bać. Zamiast patrzeć w przyszłość przez pryzmat strachu, powinniśmy się do niej przygotować i wiedzieć, jak ją wykorzystać”.

Miasta gotowe na zmiany

Konferencja zbada przykłady architektoniczne, planistyczne, modele przestrzeni publicznych i transportu, które integrują nowych mieszkańców w sposób zrównoważony i skuteczny. Jaka będzie rola polityki społecznej, rynku nieruchomości, relacji międzyludzkich i inicjatyw obywatelskich w znalezieniu skutecznych rozwiązań?

Wraz z najlepszymi światowymi liderami będziemy debatować na temat tego, jak projektowanie, design, planowanie miejskie, polityka, finanse i wspólne wartości mogą pozytywnie wpłynąć na jakość naszego życia i jednocześnie stworzyć bardziej elastyczne i konkurencyjne gospodarczo miasta.

Bilety są już dostępne w sprzedaży – skorzystaj z najniższych cen

Rejestracja uczestników konferencji reSITE została otwarta. Bilety dostępne są w trzech kategoriach cenowych: dla profesjonalistów, studentów oraz organizacji pozarządowych. Specjalna oferta „2 za 1” dostępna będzie do 15 lutego, a 15-procentowa zniżka obowiązywać będzie do końca lutego.

Zostań fanem reSITE’u, zostań fanem dobrej architektury

reSITE organizowany jest przez profesjonalną i pełną entuzjazmu ekipę, która nieprzerwanie będzie komentować najnowsze postępy w dziedzinie architektury w Czechach, a w szczególności w stolicy. Bardzo cenimy sobie pracę wszystkich dziennikarzy i redaktorów, którzy poświęcają swój czas i przestrzeń w mediach, by wesprzeć zrównoważony rozwój i pomóc w szerzeniu innowacyjnych pomysłów.

Spodziewamy się, że nadchodząca konferencja zainteresuje jeszcze więcej dziennikarzy niż dotychczas, w związku z czym będziemy zmuszeni ograniczyć ilość dostępnych akredytacji. W przypadku dużej liczby zgłoszeń będziemy brali pod uwagę długotrwały związek dziennikarzy z tematami miejskimi.

reSITE: o nas

reSITE jest platformą non-profit, wspierającą zrozumienie i współpracę między urbanistyką, polityką, kulturą i ekonomią w świecie, w którym miasta są w ciągłym rozwoju. Prezentuje pomysły i projekty światowych ekspertów nie tylko profesjonalistom, ale również szerokiej publice. Zarówno w ubiegłych czterech latach, jak i podczas najbliższej edycji konferencji reSITE gościć będzie w Pradze światowych ekspertów w zakresie planowania miejskiego, architektury i urbanistyki oraz inspirujących przedstawicieli władz miejskich.

reSITE jest wydarzeniem otwartym dla publiczności – oprócz konferencji odbywa się mnóstwo wydarzeń towarzyszących: debat, pokazów filmów, wystaw i wycieczek rowerowych dostępnych dla wszystkich zainteresowanych.

reSITE założony został w 2012 przez Martina Barry’ego, nowojorskiego architekta krajobrazu. Dyrektorem programowym jest architekt Osamu Okamura.

Dzięki działalności organizacji reSITE ponad 1600 ludzi wzięło udział w konferencjach, na których ponad 250 czołowych specjalistów z całego świata przedstawiło swoje poglądy. Cecil Balmond, inżynier i filozof; Jón Gnarr, były burmistrz Rejkiawiku; Enrique Peñalosa, były burmistrz Bogoty; Janette Sadik-Khan, komisarz ds. transportu Nowego Jorku; Alexandros Washburn, główny  projektant miejski Nowego Jorku, i James Corner, architekt krajobrazu i projektant miejski, obaj związani z projektem High Line w Nowym Jorku;  Craig Dykers z norweskiego studia architektonicznego Snøhetta; Michael Sorkin, urbanista i krytyk architektury; Reinier de Graaf, urbanista z jednego z najnowocześniejszych biur architektonicznych OMA; Michael Kimmelman, krytyk architektury i urbanistyki z „The New York Times”; Edward Glaeser, profesor i ekonomista miejski z Uniwersytetu Harvarda; Adriaan Geuze, architekt i urbanista ze studia West 8; Greg Lindsay reprezentujący Światowe Forum Ekonomiczne czy w końcu Winy Maas z czołowego holenderskiego biura projektowego MVRDV. Wszyscy oni przyczynili się do tego, by reSITE stał się jednym z największych, najbardziej innowacyjnych i najbardziej zaangażowanych festiwali na temat projektowania miejskiego, rozwoju, przestrzeni publicznych i architektury w Europie.

To wydarzenie znajduje się także w naszym kalendarzu.