Poznaliśmy najlepszą przestrzeń publiczną Województwa Pomorskiego

Rozstrzygnięty został konkurs Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Pomorskiego 2015.

W tegorocznej edycji zgłaszać można było przedsięwzięcia zrealizowane w przestrzeni publicznej województwa pomorskiego polegające na rewaloryzacji lub ukształtowaniu nowych wartości, ukończone pomiędzy w 2013 lub 2014 roku.

Stezyca 2

W konkursie zwyciężył projekt Budowa Nadraduńskiego Centrum Turystyczno-Rekreacyjnego zrealizowany w Stężycy. Projekt stanicy turystycznej oceniony został pozytywnie ze względu na walory krajobrazowe, promocje sportu i turystyki. Doceniono proekologiczną propozycję zagospodarowania brzegów jeziora i udostępnienie dotychczas niedostępnego podmokłego terenu poprzez budowę konstrukcji pozwalającej odwiedzającym na obserwację środowiska.

Wyróżnienie otrzymały:

  • miasto Gdańsk za zmiany na ulic WajdelotyGdańsk Wajdeloty
  • gmina Smętowo Graniczne za projekt budowy wiejskiego centrum historyczno-edukacyjnego w miejscowości Frąca wraz z rewitalizacją zabytkowego parkuSmetowo Graniczne
  • miasto Wejehrowo za projekt Szlakiem Nut Kaszubskich po WejherowieWejherowo
  • gmina Stara Kiszewa za projekt Przystań Kajakowa nad rzeką Wierzyca w Starej Kiszewie wraz z Targowiskiem GminnymStara Kiszewa

Wszystkich zainteresowanych pozostałymi projektami zgłoszonymi do konkursu zachęcamy do odwiedzenia strony internerowej oraz profilu facebook wydarzenia.