AKTUALNOŚCI

Plac Powstańców Warszawy do modernizacji.

Trwa remont Placu Powstańców Warszawy w stolicy. Istniejący parking zostanie przekształcony w ogólnodostępną przestrzeń, która wraz ze zmodernizowaną ulicą Świętokrzyską nada okolicy nowy charakter.

Plac Powstańców Warszawy/ źródło: WawaLove.plRozpoczęły się pierwsze prace nad przebudową Placu na zlecenie Zarządu Dróg Miejskich. Miasto chce zmodernizować dawny parking w ciągu około 10 tygodni, tak aby na 70. rocznicę PowstaniaWarszawskiego plac był już dostępny dla warszawiaków. Estetyzacja obejmie obszar od ulicy Wojciecha Górskiego do ulicy Świętokrzyskiej, stronę zachodnią zaś od Boduena do Świętokrzyskiej. Miejsca parkingowe zmienione zostaną w ogólnodostępny ciąg pieszy z ławami, siedziskami i donicami z nasadzeniami.

Prace obejmą usunięcie ” zawrotki ” w osi ulicy Stanisława Moniuszki. Auta będą zawracać za plecami pomnika Powstańców Warszawy. Zostanie zachowany dotychczasowy układ kierunków jazdy – ruch będzie odbywał się dwoma pasami w kierunku ulicy Mazowieckiej i jednym w kierunku Gabriela Boduena. Zachowana zostanie również część miejsc parkingowych – planowane jest wydzielenie ich z chodników przylegających do budynków.

Wymienione zostanie również okablowanie, a sam Plac zyska nowe oświetlenie. Pierwotnie planowano, że teren ten zostanie oddany do użytku wraz z ulicą Świętokrzyską do 2015 roku. Teraz zdecydowano jednak, że będzie gotowy wcześniej – na rocznicę Powstania Warszawskiego.

Razem z odnowioną ulicą Świętokrzyską Plac będzie pełnił nowe, atrakcyjne miejsce w stolicy. Z przestrzeni komunikacyjnej Warszawa zyska żyjący plac miejski pełniący funkcje kulturowe przestrzeni publicznej.