Najlepsza przestrzeń publiczna w województwie śląskim – głosowanie

Jeszcze do jutra można głosować w internecie na najpopularniejszą inwestycję dorocznego konkursu na najlepszą przestrzeń publiczną województwa śląskiego. W tym roku w 23 edycji konkursu można wybierać spośród 27 realizacji.

Wspomniane 27 realizacji spełniają wymagania formalne i zostały zakwalifikowane do dalszej oceny. Większość ma charakter rekreacyjno-edukacyjny i kulturalno-sportowy. Wśród nich odnajdujemy zarówno inwestycje użyteczności publicznej np. szkołę, centrum aktywności, dworzec kolejowy, obiekty kultury i rekreacji, jak i przestrzenie publiczne tj. parki, deptaki, tereny leśne.

Wśród nominowanych jest równiez dworzec kolejowy - w Żorach

Wśród nominowanych jest również dworzec kolejowy – w Żorach | fot. Michał Bulsa / Wikimedia Commons, lic.CC-BY-SA-4.0

Są wśród nich zarówno historyczne obiekty, założenia zrewitalizowane, które zostały zaadaptowane do nowych funkcji, jak i zupełnie nowe realizacje:

Oceny zgłoszonych realizacji dokona jury konkursowe złożone z członków Wojewódzkiej Komisji Urbanistyczno – Architektonicznej, które nominuje a następnie wybierze laureatów tegorocznej edycji konkursu. Uroczyste ogłoszenie wyników Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2022 połączone z ogłoszeniem wyników w konkursie Architektura Roku oraz wręczeniem nagród odbędzie się jesienią w Muzeum Śląskim w Katowicach.

Jak co roku najlepsze projekty mogą wybierać mieszkańcy. Plebiscyt publiczności ruszył wraz z początkiem miesiąca. Głosowanie polega na przyznaniu punktów trzem realizacjom zgłoszonym do Konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2022. Najpopularniejsza realizacja, która uzyska największą liczbę głosów zdobędzie Nagrodę Publiczności. Wśród uczestników głosowania rozlosowane mają zostać nagrody rzeczowe. Informacje dotyczące konkursu można znaleźć na stronie npp.slaskie.pl.