AKTUALNOŚCI

Mistrzowie Architektury: Etan Kimmel, Katowice, 15.11.18

Architektura Izraela jest nierozerwalnie związana z historią tego kraju. Z jednej strony odbija się w niej panorama społeczeństwa, a z drugiej sama stanowi matrycę, która to społeczeństwo kreuje. W powyższy krajobraz wpisuje się twórczość naszego listopadowego Mistrza Architektury – Etana Kimmela.
Założona w 1986 roku Kimmel-Eshkolot Architects to dzisiaj jedna z czołowych pracowni architektonicznych w Izraelu. Zespół składający się z 18 architektów ma swoją siedzibę w Tel Awiwie. Najbardziej znaną realizacją biura jest Memoriał na Mount Herzl, upamiętniający poległych izraelskich żołnierzy. Został on nominowany do prestiżowej nagrody Architizer A+Awards.
W pracowni Kimmel-Eshkolot Architects, każde zagadnienie projektowe rozpoczyna się od poszukiwania aluzji i znaczeń zawartych w przestrzeni. Poprzez zespołową pracę i dialog, znaczenia te są zamieniane na konkretne formy. W efekcie, realizacje Kimmel-Eshkolot Architects cechuje unikatowość – są to budynki, które mogły powstać tylko w jednym konkretnym miejscu.

O swoich niezwykłych projektach Etan Kimmel opowie już wkrótce w stolicy Śląska. Serdecznie zapraszamy na wykład w czwartek 15 listopada do Muzeum Śląskiego w Katowicach!

Prosimy o zgłoszenie swojej obecności przy użyciu formularza.

15 listopada 2018, godz. 17:30
Muzeum Śląskie, Dobrowolskiego 1
Audytorium

To wydarzenie znajduje się także w naszym kalendarzu.