Międzynarodowe Warsztaty i Konferencja Urbanistyczna „urban TRAINing – developing a communication system in Cracow” – Kraków, 23-25.05.2016 r.

Koło Naukowe Polityki Regionalnej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie wraz z Kołem Naukowym Systemów Komunikacyjnych Politechniki Krakowskiej zapraszają na Międzynarodowe Warsztaty i Konferencję Urbanistyczną „urban TRAINing – developing a communication system in Cracow” w dniach 23-25 maja 2016 r. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

e73d3a54-59ec-434b-9e24-7957fffbb472

Wydarzenie organizowane jest przez nas po raz siódmy – pięć dotychczasowych konferencji miało zasięg ogólnopolski, zaś ubiegłoroczna i tegoroczna edycja to wydarzenia o randze międzynarodowej.

d79d3ed6-e6f6-4b97-b378-83d9e5e88268

Bardzo aktualny temat metra w Krakowie skłonił nas, aby w czasie warsztatów spojrzeć na ów aspekt możliwie jak najszerzej. Chcemy rozważyć jego znaczenie dla poszczególnych grup społecznych – inwestorów, deweloperów, urbanistów, architektów, badaczy i oczywiście lokalnych mieszkańców. Nadrzędną ideą warsztatów jest zatem zastanowienie się nad sensem wprowadzania metra w Krakowie, podniesienie świadomości społecznej Krakowian i zaproponowanie alternatywy jakim jest umiejętny rozwój i wykorzystanie istniejącej już linii aglomeracyjnej kolei powiązanej z modernizacją pobliskich placów miejskich wraz z przystankami w taki sposób, aby Krakowianie z dumą i nadzieją opowiadali o rozwiązaniach jakie mogą zostać wprowadzone w ich mieście!

To wydarzenie znajduje się także w naszym kalendarzu.