MIASTOWÓRCY. Projektuj, postuluj, wyrażaj siebie!

Zapraszamy na letni cykl warsztatów adresowanych do warszawskiej młodzieży ze szkół ponadpodstawowych, zainteresowanej projektowaniem oraz partycypacją w życiu społecznym miasta. Warsztaty będą realizowane w ostatnie tygodnie wakacji: od 16 do 31 sierpnia.

W programie m.in. wykłady dotyczące koncepcji miasta, warsztaty design thinking, rysunku architektonicznego oraz projektowania 3D, zwiedzanie muzeów i warszawskich instytucji kultury. Zajęcia prowadzone będą w formule stacjonarnej.

Zapisy do 23 czerwca za pośrednictwem formularza na stronie internetowej: https://www.centrumjp2.pl/miastotworcy/

„Projektuj, postuluj, wyrażaj siebie” w tych słowach najlepiej zawiera się idea projektu – mówi Urszula Silwon-Bublej, koordynatorka programu. Chcemy zaangażować młodzież w proces twórczy polegający na stworzeniu miasta bliskiego sobie, ale też wyposażyć ją w praktyczne narzędzia, sprawdzić czego potrzebują i zastanowić się wspólnie z nimi, jak to osiągnąć i jak zacząć realizować marzenia.

Organizatorem projektu Miastotwórcy jest Centrum Myśli Jana Pawła II, instytucja kultury m.st. Warszawy. Zadaniem Centrum jest stawianie pytań o kondycję etyczną człowieka w odniesieniu do uniwersalnych wartości: dobra, prawdy i piękna, a także wolności, solidarności i dialogu. Instytucja  działa w obszarze kultury, nauki, edukacji oraz budowania zaangażowanego i odpowiedzialnego społeczeństwa. W działaniach programowych Centrum Myśli Jana Pawła II korzysta z intelektualnego, duchowego i kulturowego dziedzictwa Karola Wojtyły – Jana Pawła II, wskazując na jego uniwersalny wymiar.

To wydarzenie znajduje się także w naszym kalendarzu.