#MapIT Mapping Hackathon ostatnie dni rejestracji

„Jak odzyskać przestrzeń” to jedno z pytań, które nurtuje mieszkańców miast. Codzienne utrudnienia będące wynikiem wielu błędów popełnionych w kształtowaniu przestrzeni, stają się coraz bardziej uciążliwe dla osób korzystających z infrastruktury miejskiej. Wydarzenie #MapIT Mapping Hackathon (http://www.map-it.com.pl/), które odbędzie się w dniach 17-18 listopada w Krakowie, dedykowane jest min. osobom zaangażowanych w tematykę związaną z kształtowaniem przestrzeni, które chciałyby zwizualizować na mapie swoje pomysły na rozwiązanie problemów współczesnych miast.

Organizatorzy hackathonu proponują zespołom biorącym udział w wydarzeniu pięć tematów powiązanych z planowaniem przestrzeni miejskiej jak: Environment, Smart Mobility Transportation and Logistics, Social Responsibility, Smart Cities, Sports & Tourism.  Zespoły, które zgłoszą się do udziału w konkursie mogą mieć charakter interdyscyplinarny, dzięki czemu zarówno programista jak i specjalista z zakresu kształtowania przestrzeni wykażą się umiejętnościami i pomysłami w jednej drużynie. Przed rozpoczęcia prac projektowych odbędą się warsztaty z Api poprowadzone przez pracowników HERE. Zadaniem drużyn będzie opracowanie demo rozwiązania z wykorzystaniem platformy mapowej HERE.

Platforma mapowa HERE ma zastosowanie w rozwiązaniach usprawniających zarządzanie przestrzenią za sprawą takich funkcjonalności jak planowanie tras, traffic, wizualizacja czasu i odległości od/do wskazanego punktu w formie izolinii oraz wiele innych. Zainteresowanych platformą zapraszamy do zapoznania się z dokumentacją (https://developer.here.com/documentation) w której znajduje się opis funkcjonalności, podręcznik użytkownika, przykłady zastosowania. Platformę można przetestować w bezpłatnej wersji Freemium (https://developer.here.com/authenticationpage). Dostęp do rozwiązania możliwy jest również z poziomu ArcGIS.

Rejestracja na #MapIT Mapping Hackathon trwa do 10 listopada (http://www.map-it.com.pl/).

To wydarzenie znajduje się także w naszym kalendarzu.