Konkurs „Inspiracje w przestrzeni”, czyli ogród społeczny według Twojego projektu

Chcesz, aby ogród społeczny został stworzony według Twojego projektu? Zgłoś się do Konkursu „Inspiracje w przestrzeni”. Zwycięski projekt zostanie zrealizowany na Osiedlu Czecha w Poznaniu!

Konkurs „Inspiracje w przestrzeni”, organizowany przez miesięcznik „Zieleń Miejska” promuje oryginalne i ekologiczne projekty urbanistyczne, zapewniające wysoką jakość przestrzeni publicznej. Tematem przewodnim VI edycji konkursu, organizowanego tym razem przy współpracy z Green Cross Poland, jest ogród społeczny.

Ogród społeczny to obszar na terenie miasta, który znajduje się we wspólnej przestrzeni publicznej, został stworzony i jest prowadzony przez mieszkańców połączonych więzią wynikającą z poczucia przynależności do jednego miejsca lub hołdujących jednej idei. Podejmowane przez nich działania skupiają się na tworzeniu oraz utrzymywaniu ogrodu, często warzywnego lub owocowego, w połączniu z ogrodem kwiatowym, z którego z plonów korzystać mogą wszyscy członkowie społeczności. Ogród jest prowadzony wg ustalonych i przyjętych przez społeczeństwo zasad, a goście, którzy go odwiedzają, muszą przestrzegać prostego, stworzonego przez społeczność regulaminu.

Zadaniem uczestników konkursu będzie więc przygotowanie projektu zagospodarowania wyznaczonego terenu przy Osiedlu Czecha w Poznaniu, na którym ma powstać ogród społeczny.

Laureaci najlepszych projektów (w kategorii debiutanci i profesjonaliści) zostaną nagrodzeni podczas seminarium Miejska Sztuka Ogrodowa, odbywającego się podczas Targów GARDENIA 2 marca 2017 r.

Najlepszy projekt zostanie zrealizowany w 2017 r. przez mieszkańców poznańskiego osiedla, we współpracy z jego zarządcą.

Uczestnikami konkursu mogą być: studenci i absolwenci kierunków związanych z architekturą krajobrazu, architekci, urbaniści oraz pracownie projektowe. Zapraszamy do udziału.

Termin nadsyłania prac mija 31 stycznia 2017 r.

Szczegółowe informacje znaleźć można w regulaminie Konkursu:

http://www.abrys.pl/uploads/media/Regulamin.pdf

Więcej informacji:

www.facebook.com/miesiecznikZM,

www.abrys.pl/wydawnictwa/konkursy/inspiracje-w-przestrzeni.