Konferencja GIS Day 2018 – „GIS w stolicy”, Warszawa, 23.11.2018

W ramach obchodów Światowego Dnia Systemów Informacji Geograficznej (GIS Day) serdecznie zapraszamy na VII edycję konferencji „GIS w Stolicy”, która odbędzie się 23 listopada 2018 r. od godziny 8:30 w budynku nr 34 Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie przy ulicy Nowoursynowskiej 159.

Tegoroczna konferencja odbędzie się pod hasłem „GIS – Nowy wymiar administracji”, a jej tematem przewodnim będzie zastosowanie Systemów Informacji Geograficznej w administracji, aby funkcjonowała efektywniej.

Wśród zaproszonych prelegentów znajdują się m.in. dr hab. inż. Robert Olszewski, profesor Politechniki Warszawskiej, który wygłosi prelekcję pod tytułem „Geopartycypacja społeczna – koło zamachowe czy hamulec rozwoju smart city?” oraz Karolina Tyrańska Wizner i Norbert Tuśnio ze Szkoły Głównej Służby Pożarniczej  z referatem „Dane przestrzenne w zapewnieniu bezpieczeństwa”.

W ramach konferencji odbędą się również warsztaty, który uczestnicy będą mieli okazję podnieść swoje umiejętności z oprogramowania GIS.

Serdecznie zapraszamy!

STRONA INTERNETOWA WYDARZENIA | WYDARZENIE NA FACEBOOKU


GIS w Stolicy to międzynarodowe święto miłośników i użytkowników Systemów Informacji Geograficznej, które ma na celu promocję GIS, integrację międzyuczelnianą oraz aktywizację organizacji pozarządowych i społecznych. Jest to konferencja współtworzona przez koła naukowe oraz organizacje działające na największych warszawskich uczelniach.
Tegoroczna edycja poświęcona będzie wykorzystaniu technologii geoinformacyjnych w zarządzaniu, planowaniu przestrzennym, projektowaniu infrastruktury technicznej oraz w skutecznej partycypacji społecznej.
Podczas imprezy na uczestników czeka wiele interesujących i atrakcyjnych przedsięwzięć. W programie zaplanowane są m.in. wystąpienia ciekawych gości, którzy powiedzą o tym, jak GIS wykorzystywany jest w wielu dziedzinach nauki. Oprócz tego Uczestnicy będą mogli wykazać się swoją wiedzą w licznych konkursach z cennymi nagrodami, a także wziąć udział w warsztatach. Do grona uczestników dołączą również sympatycy GISu z liceów i techników. Przygotowane dla nich specjalne zajęcia wprowadzą ich w interesujący świat Systemów Informacji Geograficznej.
To wydarzenie znajduje się także w naszym kalendarzu.