IX Spotkanie Urbanistyczne o II i III linii warszawskiego metra

Kręgosłup Warszawy, aorta miejskiej komunikacji. Dziennie korzysta z niego ponad pół miliona pasażerów, mimo, że nie przekracza prawego brzegu Wisły. Do czasu. Już niedługo warszawskie metro zawita na Pragę i Wolę, a potem…

Po nitce do kłębka

Ciągle przekładane otwarcie pierwszych stacji drugiej linii metra zdaje się nie mieć końca, ale już teraz wszyscy snują domysły, jak dużo zmieni to w krajobrazie Warszawy. Wiele zmian widocznych jest gołym okiem już dziś. A to przecież nie koniec tej inwestycji.

Jak rysuje się przyszłość warszawskiej podziemnej kolejki? Czy miastu potrzebna jest trzecia linia metra? Jeśli tak, to kiedy powinna powstać i jaką mieć trasę? Po odpowiedzi na te pytania Koło Naukowe SPATIUM zaprasza na dziewiąte Spotkanie Urbanistyczne pt. „Po Nitce do Kłębka – II i III linia warszawskiego metra”.

jak trafić

Po wystąpieniach zaproszonych Ekspertów z Koła Miłośników Metra, Stowarzyszenia SISKOM oraz Urzędu Miasta odbędzie się debata, w której każdy będzie mógł zadać pytanie i wygłosić swoją opinię na temat metra w Warszawie.

Zaproszeni goście:

  • Adrian Szczerba oraz Kamil Jabłczyński z Koła Miłośników Metra
  • Witold Urbanowicz, współpracujący z miesięcznikiem Rynek Kolejowy
  • Piotr Kostrzewa, członek Stowarzyszenia SISKOM
  • Mieczysław Reksnis, dyrektor Biura Drogownictwa i Komunikacji
To wydarzenie znajduje się także w naszym kalendarzu.