Wrocław: Infrastruktura rowerowa zostanie naniesiona na mapę

Część wrocławskiej infrastruktury nie została jeszcze naniesiona na miejskie serwisy GIS. Dzięki współpracy z fundacją ePaństwo miasto zamierza zaktualizować swoje serwisy mapowe.

rower

fot. Arne Hückelheim | lic. CC BY-SA 3.0

Fundacja ePaństwo razem z oficerem rowerowym szukają osoby, która pomoże w przygotowaniach danych o infrastrukturze rowerowej Wrocławia. Dane te mają być otwarte i posłużyć w przyszłości nowym inicjatywom. Zawierać mają lokalizacje stojaków i stacji rowerowych, aktualną sieć dróg dla rowerów z rozróżnieniem na ich rodzaj i dostępność. Baza wrocławskiej infrastruktury rowerowej ma być na bieżąco aktualizowana. Fundacja ePaństwo stworzyła wcześniej m.in. platformę wymiany informacji „Otwarty Gdańsk”. Aktualizacja wrocławskiej mapy następuje w ramach projektu Koduj dla Polski.

W związku z projektem fundacja wraz z wrocławskim oficerem rowerowym poszukują osoby, która podejmie się przygotowania danych o infrastrukturze rowerowej i naniesienia jej na mapy. Staż ma trwać 6 miesięcy i obejmie przetworzenie obecnych map do postaci wektorowej, opis danych i ich aktualizację. Praca odbywać się ma we wrocławskim urzędzie. Wymagana jest znajomość programu ArcGIS. Zgłoszenia: [email protected]


W zeszłym roku w ramach programu rowerowego Wrocław przebudował m.in. ulicę Legnicką czy Traugutta. Dodatkowo szereg inwestycji przeprowadzono z funduszy budżetu obywatelskiego. Również w 2016 miasto zamierza inwestować w infrastrukturę rowerową. Część inwestycji, tak jak przebudowę ulicy Ślężnej, zamierza przeprowadzić miasto. Modernizacja ulicy Piłsudskiego jak i kilka innych rowerowych inwestycji powstanie dzięki tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego.