II edycja Smart City Forum – 23-24.09, Warszawa

W dniach 23-24 września 2015 roku w Hotelu Westin w Warszawie odbędzie się kolejna edycja Smart City Forum – inicjatywy, poświęconej inteligentnym miastom w Polsce. Konferencja gromadzi wybitnych ekspertów, prezydentów polskich miast oraz licznych przedstawicieli urzędów marszałkowskich, administracji lokalnej i biznesu. Organizatorem konferencji jest firma MM Conferences S.A.

620x200_pl

Nad poziomem merytorycznym wydarzenia czuwa Rada Programowa Forum, której przewodniczy Mariusz Gaca, Wiceprezes Zarządu Orange Polska, liczni przedstawiciele dostawców rozwiązań dla sektora oraz prezydenci polskich miast, poprzez wymianę opinii i doświadczeń dotyczących rozwoju inteligentnych miast w Polsce, przygotują zakres merytoryczny Wydarzenia. W nadchodzącej edycji do grona członków Rady dołączyli m.in. Krzysztof Żuk, Prezydent Lublina, Robert Biedroń, Prezydent Słupska, Hanna Zdanowska, Prezydent Łodzi i Wojciech Szczurek, Prezydent Gdyni.

Podczas pierwszej edycji zostały poruszone takie kwestie jak idea Smart City i Smart Society, sposoby płatności w miastach i miasteczkach przyszłości oraz rola ICT w zarządzaniu infrastrukturą Smart Cities. Jesienna edycja Forum pogłębi dyskusję na ww. tematy, skupiając się przy tym także na kwestiach finansowania, transportu, ekologii i korzyści dla mieszkańców z wprowadzenia rozwiązań Smart City.

Wydarzenie kierowane jest w szczególności do przedstawicieli władzy krajowej, regionalnej i lokalnej oraz takich sektorów jak:

  • IT
  • Transport
  • Telekomunikacja
  • Energetyka
  • Budownictwo
  • Medycyna
  • Edukacja
  • Kancelarie prawne oraz firmy doradcze

Smart City Forum jest pierwszą inicjatywą poświęconą inteligentnym miastom w takiej skali i z takim zapleczem merytorycznym, umożliwiającą spotkanie z decydentami szczebla krajowego, znanymi ekspertami i praktykami biznesu.

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie: http://smartcityforum.pl/.

To wydarzenie znajduje się także w naszym kalendarzu.