Głosowanie do Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2018

Od dzisiaj do 30 października mieszkańcy miasta mogą głosować w Poznańskim Budżecie Obywatelskim 2018.

Panorama Poznania z Zamku Królewskiego | fot. Navaneeth KN | Flickr.com | CC BY 2.0

Mieszkańcy Poznania mogą zagłosować na trzy ze 160 projektów. Na liście propozycji znajduje się 47 projektów ogólnomiejskich i 113 projektów rejonowych. Władze miasta przeznaczyły na realizację zwycięskich projektów 14 mln zł. Pula dla zadań dotyczących całego miasta to 6 mln, pozostałe 12 mln zł zostało podzielonych na 13 rejonów. O wielkości puli rejonowej przesądzała liczba mieszkańców i powierzchnia.

Każda osoba mieszkająca w Poznaniu, także poniżej 18 roku życia, może wybrać projekty w budżecie obywatelskim do 30 października. Głosowanie odbywa się wyłącznie w formie internetowej. Głosujący wybierają jeden projekt ogólnomiejski oraz dwa projekty rejonowe.

Dla osób potrzebujących pomocy w głosowaniu lub nieposiadających dostępu do Internetu w dniach 21-22 października w godzinach 10-18 zostaną zorganizowane 42 specjalne punkty [LISTA]. Ponadto przez cały czas do 30 października zagłosować będzie można w Centrum Inicjatyw Senioralnych i Rodzinnych przy ul. Mielżyńskiego 24 i Ratajczaka 44.

Wyniki głosowania zostaną upublicznione w listopadzie. Zwyciężą propozycje, które zdobędą najwięcej głosów i będą mieścić się w zarezerwowanej puli. Pozostała kwota zostanie przeznaczona na pokrycie dodatkowych kosztów związanych z realizacją zadań, bądź zostanie przeniesiona do przyszłorocznej edycji Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego.

strona internetowa poznańskiego budżetu obywatelskiego | regulamin

Więcej informacji o budżetach obywatelskich: